صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۴ | ۲:۵۴ ب.ظ
0

حبیب برومند در پی اطلاع رسانی کمال الدین پیر موذن، نماینده مجلس و سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در رابطه با آلودگی آب ارس توسط کشور ارمنستان، این موضوع را بدون ارائه اسناد و گزارشات رسمی تکذیب کرد.

وراوی :

نماینده شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارنظر کمال الدین پیرموذن نماینده اردبیل و سخنگوی فراکسیون محیط زیست مبنی بر ورود فاضلاب‌های کشور ارمنستان به رود ارس، گفت: این اظهارنظرها هیچ صحتی ندارد.

حجت‌الاسلام حبیب برومند داشقاپو در دیدار با مردم پارس‌آباد اظهار داشت: اخیراً یکی از نمایندگان مجلس در استان اردبیل از ورود فاضلاب‌ها و پسماند صنعتی ارمنستان به رود ارس خبر داده که این امر شایعه‌ای بیش نبوده و تشویش اذهان عمومی را به دنبال داشته است.

وی با اشاره به اینکه اظهارنظر در مورد آلودگی آب چه در پارس‌آباد و چه در اردبیل باید توسط کارشناسان امور آب انجام شود، گفت: متأسفانه برخی بدون آگاهی از موضوعی، نسبت به درج آن در رسانه‌ها اقدام می‌کنند که این امر دور از منطق است. البته برومند توضیح نداد که اگر قرار نباشد سخنگوی فراکسیون مجلس شورای اسلامی در این مورد نظر دهد ایشان با چه عنوانی تصور می کنند که اطلاعاتشان در مورد آلودگی آب ارس از عضو فراکسیون محیط زیست بیشتر است؟

به گزارش آزادلو نماینده شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آزمایش‌های مختلفی از آب رودخانه ارس و آب شرب شهرستان‌های پارس‌آباد، بیله سوار و گرمی توسط کارشناسان انجام‌شده است و بعد از بررسی نتایج این آزمایش‌ها، بهداشتی و سالم بودن آب منطقه دشت مغان برای همگان تأییدشده است. منتها وی نه به کارشناسان اشاره کرد و نه اسناد مربوط به بررسی ها را منتشر کرده است.

برومند تصریح کرد: در سال‌های گذشته، حرف‌وحدیث‌هایی مبنی بر ورود پسماند صنعتی از کشور ارمنستان به رود ارس وجود داشت که با بازدید دو هیئت از کشور ارمنستان و ایران این امر بررسی شد و بعد از بررسی، هیچ‌گونه ورود پسماند صنعتی از ارمنستان به رود ارس مشاهده نشد.

وی با اشاره به اینکه آب شرب و کشاورزی دشت مغان کاملاً بهداشتی و استاندارد بوده است، گفت: مسئولان باید در اظهارنظرهای خود در مورد مسائل حساس استان به‌ویژه آب دقت لازم را داشته باشند، چراکه کوتاهی در این امر اعتماد مردم را از مسئولان سلب می‌کند.

برای آشنایی بیشتر با آقای برومند لازم است بدانید که اعتبار نامه ایشان علی رغم پیروز شدن در دور چهارم انتخابات مجلس شورای اسلامی رد شده بود و ایشان از حضور در مجلس منع شدند. دلیل آن در سایت مرکز اسناد رسمی شورای اسلامی چنین درج شده است:

با توجه به اعمال منافی با شئون روحانیت و داشتن عکسهائی که منافات با شئون شرعی داشت، عدم صلاحیت ایشان [حبیب برومند] جهت نمایندگی مجلس شورای اسلامی از نظر کمیسیون تحقیق ثابت گردید و صلاحیت وی در جلسه مورخ ۷۱/۵/۱۴ با ۱۰ رأی مخالف و یک رأی ممتنع رد شد. 

منبع: آزادلو / کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر