صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۱۹ تیر ۱۳۹۴ | ۱۱:۱۶ ق.ظ
0

کارخانه ذوب‌آهن اردبیل تا به حال 5 میلیارد تومان به کارگران خود بدهی دارد.

وراوی :

به گزارش وراوی، مجید خدابخش پیش از ظهر امروز در نشست با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات اظهار کرد: ۲۵۰ کارگر معترض ذوب‌آهن اردبیل سال‌ها است که به جای شکایت و طی کردن روال قانونی هراز چند گاهی در جلوی استانداری تجمع می‌کنند در حالی که ما راهکار قانونی را به آنها ارائه کردیم تا از طریق هیئت حل اختلاف اداره کار رای گرفته و با حکم دادگستری نسبت به توقیف اموال سرمایه‌گذار این پروژه اقدام لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه ما قانون قوی در رسیدگی به شکایات کارگران را داریم که به سرعت می‌توانیم در یک فرایند قانونی حق و حقوق آنها را احیا کند، گفت: با جلوی استانداری آمدن و تجمع انجام دادن کاری حل نمی‌شود چرا که برخی از کارگران بیش از ۵۰ بار این راه خطا را رفته‌اند اما دریغ از طی کردن مسیر قانونی که در این مدت می‌توانست آن را به سرمنزل مقصود برساند.

رئیس شورای اداری استان یادآور شد: هیچ یک از مطبوعات تاکنون علل و عوامل پرداخت نشدن این حق و حقوق کارگران را از مدیرعامل ذوب‌آهن سئوال نکرده و نپرسیده‌اند که به چه دلیل کارخانه تعطیل شده است.

خدابخش بیان کرد: در حالی که ذوب‌آهن اردبیل ۵ میلیارد تومان به کارگران خود بدهکار است و هنوز هم نتوانسته این بدهی را پرداخت کند ضرورت دارد که کارگرانی که در این مدت حق و حقوقشان را نگرفته‌اند و حتی حاضر نیستند دست از کار بکشند باید مسائل و موضوعات به صورت دقیق مورد پیگیری و دقت نظر قرار گیرد.

این مسئول خطاب به اصحاب رسانه و مطبوعات خواست تا این مسئله را نیز پیگیری کنند که هر کارگر ۷ درصد حق و حقوق خود را به عنوان حق بیمه پرداخت می‌کند و از رقم ۲۳ درصد پرداختی کارفرما باید ۳ درصد در یک صندوق معین به نام بیمه بیکاری تضمین شود تا از محل این ۳ درصد کارگر اخراجی تا ۱۸ ماه بتواند حقوق دریافت کند که این موضوع نیز تاکنون به عنوان سوژه اصلی مورد توجه قرار نگرفته است.

استاندار اردبیل ادامه داد: ما در چنین موضوعاتی به جای فضاسازی‌های احساسی در رسانه‌ها باید به دنبال راهکار دقیقی باشیم تا زمینه رفع این مشکلات فراهم آید.

خدابخش از اصحاب رسانه استان خواست تا به جای رقابت فضای رفاقت را در سال همدلی و همزبانی فراهم آورند تا نقش خطیر مطبوعات در توسعه استان بیشتر از این نمایان شود.

وی با اشاره به محتوای انتشاریافته برخی از نشریات محلی افزود: به جای آنکه با مسائل حاشیه‌ای ذهن مسئولان را مخدوش کرده و در مسیر توسعه خللی ایجاد کنیم بهتر است اصحاب رسانه واقعیت‌ها را انعکاس داده و نقد منصفانه و به دور از فضای آرمانی را داشته باشند.

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان گفت: ما فرصت اعلام تکذیبیه علیه هر مطلب غیرواقعی را نداریم ولی انتظار داریم صحت و سقم اخبار منتشر شده به صورت دقیق از سوی رسانه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

خدابخش عنوان کرد: در قضیه آتش‌سوزی‌های اراضی شمال استان بنده بدون پنهان‌کاری به صراحت اعلام کردم که امکانات و تجهیزات آتش‌نشانی ما جوابگو نیست اما اینکه رسانه‌ها بیایند آن را طوری وانمود کنند که یک بزرگ‌نمایی و واقعیت خلاف وقوع اتفاق بیفتد جای تامل دارد در حالی که در سایه همین راستگویی و پخش از رسانه‌ها ما از وزارت کشور دو دستگاه آتش‌نشانی را برای اولین بار در کشور به یک دهیاری تحویل گرفتیم تا در روستاهای منطقه مغان بکارگیری شود.

وی در پایان سخنان خود گفت: ما از نقد خوب، سازنده و حاوی نقاط اصلاحی قطعا حمایت می‌کنیم و اعتقادمان بر این است که در مسائل صنفی مطبوعات نباید ورود پیدا کنیم بلکه خود اصحاب رسانه بهتر و راحت‌تر می‌توانند مشکلاتشان را برطرف کنند.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر