صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴ | ۱۰:۵۰ ب.ظ
0
فرماندار خلخال مطرح کرد :

محرومیت خاموش در خلخال

فرماندار خلخال گفت: بر خلاف سایر آسیب های اجتماعی محرومیت شدید در این شهرستان خاموش و دور از چشم عموم مسوولان و مردم است.

وراوی :

علی نظری روز شنبه در نشستی با خانواده های محروم تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) خلخال افزود: آبرومند بودن بسیاری از خانواده های محروم و پنهان کردن محرومیت از سوی نیازمندان موجب بی اطلاعی بسیاری از افراد جامعه از وضعیت آنها شده است.

وی با بیان این که در صورت اطلاع از محرومیت جامعه و اندکی کمک مالی از سوی افراد متمکن بسیاری از مشکلات خانواده های فقیر حل می شود، گفت: وجود فقر در بین خانواده های نیازمند تکان دهنده است و حتی بسیاری از مردم از وجود محرومیت در کنار خود غافل بوده و نمی دانند که خانه همسایه محروم خود امکان دارد بر سر ساکنان آن خراب شود.

نظری بزرگترین مشکل خانواده های محروم در خلخال را بی سرپرستی ، درآمد مالی بسیار کم ، بدسرپرستی ، نداشتن مسکن و مشکل بزرگ اشتغال ذکر کرد.

او افزود: با این حال خانواده های محروم از تحصیلات فرزندان خود غافل نشده و بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی و دارای مدارک عالی این خانواده ها از مشکل بیکاری و نشستن در خانه رنج می برند.

فرماندار خلخال از کمیته امداد امام (ره) به عنوان تنها تکیه گاه خانواده های محروم و بی پناه جامعه یاد کرد و گفت: خدمات بسیار ارزشمندی از سوی این نهاد حمایتی به افراد زیر پوشش ارائه می شود ولی به دلیل عمق محرومیت و فراوانی افراد فقیر کمیته امداد به تنهایی قادر به حل مشکل بزرگ فقر و محرومیت در این منطقه نیست.

صفر فتح الله زاده مدیر کمیته امداد امام (ره) خلخال نیز در این نشست گفت: بیش از ۱۰ هزار نفر از اهالی خلخال که بیش از ۱۲ درصد کل جمعیت این شهرستان را تشکیل می دهند زیرپوشش این نهاد مقدس قرار دارند.

ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر