صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴ | ۵:۲۱ ب.ظ
0

پرستاران معترض اردبیلی در حالی خواستار احقاق حقوق و پرداختی مزایای خود شدند که به نظر می‌رسد پرداختی‌های پرستاران مطابقتی با سختی کار آنها ندارد.

وراوی :

در حالی صبح امروز جمع زیادی از پرستاران مرکز آموزشی و درمانی فاطمی اردبیل معترض نادیده گرفته شدن حق و حقوقشان شدند که در طرح تحول نظام سلامت نه تنها دستمزد و حقوق پرستاران افزایش نیافته بلکه در قیاس با رشد دریافتی پزشکان رقم دریافتی پرستاران بسیار ناچیز است.
پرستار زنی که به شدت از وضعیت دستمزدش گله‌مند بود و در دست نوشته خود از دولت و وزارت بهداشت انتظار برقراری عدالت در پرداختی‌ها را داشت به صراحت گفت: تنها قشری که در حق آنها در بین کادر پزشکی و درمانی ظلم می‌شود، پرستاران هستند.

وی به سختی کار پرستاران و شب نخوابیدن‌ها و بی‌توجهی به حق و حقوق واقعی این جامعه پرتلاش اشاره کرد و گفت: هیچ یک از وعده‌های دولت تدبیر و امید در این دو سال در جامعه پرستاران تحقق پیدا نکرده و ما با دریافت حداقل کارانه و سختی کار در این سنگر شبانه‌روز تلاش می‌کنیم.

این پرستار اردبیلی با اشاره به تفاوت فاحش دریافتی جامعه پرستاران با سایر گروه‌ها بیان کرد: کوچکترین اعتراض ما با بزرگترین پرونده‌سازی‌ها مواجه می‌شود به طوری که امروز در همین محل تجمع، حراست و دیگر عوامل بیمارستان فاطمی در یک فضای امنیتی خاص اجازه ندادند تا حتی درد و دلهایمان را مطرح کنیم در حالی که اصلا اعتراض‌های ما جنبه سیاسی و یا نگاه ضد امنیتی ندارد بلکه یک تجمع صنفی است تا مسئولان را متوجه شرایط کنونی زندگی و معیشت پرستاران کنیم تا آنها بیشتر در جریان امر قرار گیرند.

به گزارش فارس، یکی دیگر از پرستاران معترض بیان کرد: سئوال ما از وزیر بهداشت این است که چرا متناسب با افزایش حقوق کادر پزشکی که حتی کمتر از ما زحمت می‌کشند باید در قالب طرح تحول سلامت از پرستاران زحمتکش بیشتر باشد که این خود نوعی ناعدالتی را متجلی می‌کند.

این پرستار اردبیلی که مدعی شد به خاطر ترس و واهمه از پیگیری‌های حراست حاضر نیست نامش را اعلام کند، افزود: ما در اینجا تجمع صنفی انجام دادیم و از رسانه‌ها نیز خواسته‌ایم در این محل حاضر باشند اما اینکه عده‌ای این تجمع را مغایر با افکار و اندیشه‌های غلط خود می‌دانند دیگر مشکل آنها است.

وی تنها خواسته جامعه پرستاران را اجرای قوانین و مقررات مصوب مجلس و دولت در پرداختی‌های عادلانه کارانه‌ها و حقوق و مزایای مربوط به سختی کار و زیان‌آور بودن آن اعلام کرد و گفت: ما به هیچ‌وجه در انجام مسئولیت‌مان قصور و کوتاهی نکرده و نخواهیم کرد ولی همچنان چشم انتظاریم تا مشکلات ما در قالب نظام طرح تحول سلامت برطرف شود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر