صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴ | ۴:۱۷ ب.ظ
3
حاشیه نگاری خبرنگار وراوی از جلسه شورای اداری

تنش لفظی بین فرماندار و شهردار مشگین شهر

وراوی :

وراوی: جلسه شورای اداری امروز( ۹۴/۴/۲۲) در حالی در فرمانداری مشگین شهر برگزار شد که با حاشیه هایی همراه بود.
در این جلسه ( خبر تکمیلی در این خصوص متعاقبا منتشر می شود) که روسای ادارات و شهرداری های شهرستان ، بخشداران و برخی اصحاب رسانه حضور داشتند آماری از مبالغ تخصیصی به شهرداری های شهرستان مشگین شهر ارائه شد که اعتراض شهردار مشگین شهر را در پی داشت.

فرماندار مشگین شهر در خاتمه جلسه شورای اداری به وضعیت نامناسب کشتارگاه اشاره کرد و افزود: وضعیت کشتارگاه شهرداری بسیار نامساعد است و گزارشات نگران کننده ای دریافت می کنیم که مارا وادار به توجه می کند چرا که این امر با سلامت مردم گره خورده است و به این مسئله حساسیت عمومی وجود دارد که در پی بازدید اعضای شورای تامین این امر محرز شد که از وضعیت نامناسب برخوردار است و باید هرچه سریعتر چاره ای اندیشیده شود وگرنه شورای تامین شهرستان به این بحث ورود می کند.

امامی به گلایه برخی اعضای شورا در مورد مبالغ تخصیصی از طرف دولت به شهرداری ها اشاره کرد و گفت: به دنبال برخی شائبات ایجاد شده در مورد کمک های دولتی به شهرداری ها و برای تنویر افکار عمومی و شفاف سازی آمار ۴ ساله کمک های دولتی را تهیه کردیم تا مورد مقایسه قرار گیرد.

وی به تخصیص پنج میلیارد و ۴۲۲ میلیون تومان اعتبار در سال ۹۳ به شهرداری مشگین شهر از منابع مختلف تملک دارایی و علایم و جرایم و سایر منابع اشاره کرد و گفت کمک های دولت تدبیرو امید به شهرداری های شهرستان مشگین شهر در مقایسه با سال های گذشته بیش از پنجاه درصد افزایش یافته است .

در پی این اظهارات و در میان کلام فرماندار، شهردار مشگین شهر گفت: صرف طرح این آمار و ارقام کافی نیست وبرای روشن سازی موضوع ،نیاز به توضیح است که فرماندار از شهرداری خواست بعد از اتمام سخنانش به شرح موضوع بپردازد.

سیامک مظلومی که قرار بود موضوع را شرح دهد با خلط مباحث روند اختصاص اعتبارات و کمی اعتبارات تخصیصی به اعتبارات دیگر شهرستان های استان اشاره کردو گفت: شهرستان گرمی و خلخال و سایر شهرها نسبت به جمعیتشان اعتبارات زیادی داشته اند و این در حالی است که مشگین شهر با جمعیت ۷۵ هزار نفری اعتبارات ناچیزی دریافت کرده است.

اظهارات شهردار مشگین شهر مورد اعتراض فرماندار قرار گرفت و وی گفت: آقای شهردار مبالغ تخصیصی از ذی حسابی شهرداری دریافت شده است و جای شبهه در آن نیست و اگر نسبت به این امر حرفی دارید با اصحاب رسانه در میان بگذارید تا مردم قضاوت کنند و ضمنا مبلغ اختصاصی به شهرستان های گرمی و خلخال مربوط به کل شهرستان است در حالی که مبلغ ۵ میلیاردو ۴۲۲ میلیون تومان فقط به شهرداری مشگین شهر تخصیص یافته است.

اصرار شهردار مشگین شهر بر موضع قبلی خود موجب شد که فرماندار به شهردار تذکر دهد که شان جلسه را حفظ کند .

فرماندار مشگین شهر اظهار داشت : آقای شهردار! ما تا به امروز سعی کردیم دوستانه با شما تعامل کنیم و در بسیاری از مسائل چشم پوشی کردیم اما این به این معنا نیست که ایراد و انتقاداتی وراد نیست. در حوزه های شهری انتقادات زیادی به شما وارد است اما بنده در فضای خصوصی سعی کردم به شما این موضوع را منتقل کنم  و نخواستم علنی کنم . وی ادامه داد: ما نخواستیم نظارتی به بحث ورود کنیم اما اگر لازم باشد اینکار را می کنیم .

امامی افزود: برای مثال مبلغی که از محل علایم و جرایم به شهرداری اختصاص یافته باید برای نصب تابلو های راهنمایی و رانندگی هزینه می شد که نشده است اما ما هیچ وقت نظارتی ورود نکردیم .

در این میان دعوت شهردار و فرماندار توسط عزیز محمد حسینی به آرامش و فیصله دادن به قضیه و سکوت ایمانعلی ایمانی رئیس شورای شهر شاید در نوع خود معنادار و جالب بود.

لازم به توضیح است که از زمان به روی کار آمدن سیامک مظلومی علی رغم وعده وی به خروج از روزمرگی شاهد هستیم که در انجام کارهای روزمره توفیقی حاصل نکرده است و بیشتر کارهای انجام شده با کیفیت پایین و بدون کارشناسی انجام شده و به نوعی تضییع بیت المال بوده است .

آسفالت ریزی های غیر اصولی ، نصب المان های غیر مرتبط با هویت شهری و عدم توجه به فضای سبز و خسارت ایجاد شده  در این حوزه و بسیاری از مسائل و مشکلات از جمله عدم تنظیف شهری موجب نارضایتی مردم از شورا و شهردار شده است.

در پی همین اقدامات مطلع شدیم با پیگیری های دادستان محترم شهرستان مشگین شهر تذکرات جدی به شهرداری مشگین شهر در مورد تضییع بیت المال و کیفیت پایین اقدامات انجام شده داده شده است .

از دیگر حاشیه های این مراسم سخنان تلویحی امام جمعه رضی بود که با اشاره به سال همدلی ملت و دولت مسئولان را به همدلی با یکدیگر فراخواند و گفت: بنده با بخشدار رضی آنچنان تعامل دارم که برخی ها بعضا پشت سر ما غیبت می کنند .

وی ادامه داد : اگر مسئولینی با یکدیگر مشکلی دارند نباید آن را به عرصه بکشند و باید پشت پرده اختلافات را حل کنند و به میان مردم نیاورند چرا که موجب ناامیدی و عدم نفوذ کلام و نصایح مسئولین به مردم می شود.

طالبی ادامه داد: مقام عالی کشور رهبر معظم انقلاب است و باید با تاسی از فرمایشات ایشان در سال همدلی و همزبانی فضای تعامل بایکدیگر را فراهم سازیم .

گفتنی است امام جمعه شهرستان مشگین شهر به رغم اینکه به مسائل و مشکلات مردم توجه ویژه ای دارد اما حضور وی در مجالس و مراسمات و سفرهای مسئولین استانی و کشوری به شهرستان بسیار کم رنگ است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • آگاه سیاسی
  چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۴ در ۰۲:۳۶
  0
  0

  در این موضوع بحثی وجود دارد که قابل تامل است . اینکه کمک دولتی به شهرداری چقد بوده چقدر مهم است ؟ آیا بهتر نیست شهردار محترم به جای درگیری بیجا با فرماندار شهر به عملکرد بسیار ضعیف خود پاسخگو باشد ؟ بجای اینکه به دنبال عوام فریبی باشد شفاف بفرمایند در حوزه های مختلف چه کاری کردند ؟؟؟؟ فاجعه است آقا فاجعه اگه عزیزان به جوب های شهر سری بزنند همه چیز عیان می گردد.
 • شهروند
  چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۴ در ۰۲:۳۴
  0
  1

  مظلومی با معامله سیاسی آمد و امروز باید به سیاسیون دخیل در آمدنش باج دهد وگرنه مثل شهرداران قبلی شوت میشه.
 • کاشف
  سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ در ۰۱:۰۹
  2
  0

  مظلومی دیر یا زود قربانی سوء مدیریت خود شده برکنار میشود

دیدگاه شما درباره این خبر