صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ | ۱۰:۲۳ ق.ظ
0
در جلسه شورای اداری عنوان شد:

اچرای ۶۰ طرح هادی روستا در مشگین شهر

مدیر بنیاد مسکن شهرستان مشگین‌شهر گفت: نقشه طرح هادی ۶۰ روستا آماده شده که ۴۹ مورد از این نقشه‌ها به تصویب رسیده است.

وراوی :

وراوی: مهدی رضایی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان مشگین‌شهر اظهار داشت: طرح هادی در روستاهای مشگین‌شهر در قالب مقاوم‌سازی، بازسازی، احداث مسکن مهر و اعطای مسکن به متقاضیان، احداث معابر، جمع آوری آب‌های سطحی، چیدمان و نوسازی خانه‌های روستایی و ایجاد چهره همگون در فضای روستایی شکل گرفته است.
وی افزود: بنیاد مسکن مشگین‌شهر متولی تهیه نقشه طرح هادی و اجرایی کردن آن در سطح روستاها است که در این راستا نقشه طرح هادی ۱۷۴ روستای بالای ۲۰ خانوار تهیه شده که از این تعداد نقشه ۶۰ روستا آماده و ۴۹ مورد از این تعداد به تصویب رسیده که برای اجرای همگون‌سازی چهره روستا براساس تعداد جمعیت و قابلیت انعطاف‌پذیری فیزیکی روستا عملیاتی می‌شود.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان مشگین‌شهر عملیات طرح هادی روستاها را در محورهای بهسازی، تعریض جاده، ایمن‌سازی عایق کانال‌ها، آسفالت کشی، احداث پل و دیوار حائل برشمرد که در اثر سیل و تندباد دچار تخریب فیزیکی می‌شوند و نیز احداث فضاهای ویژه در سطح روستاها را از جمله عملیت طرح هادی عنوان کرد.
زضایی در بحث مسکن روستایی نیز بیان کرد: ۸۰ درصد مسکن روستاییان مشگین‌شهر برابر آمارهای کشوری غیر مقاوم بوده و در اثر حوادث طبیعی نظیر سیل، زلزله و طوفان دچار تخریب می‌شد که در این راستا اعتباری ۴۶ میلیارد تومانی با همکاری بانک‌های عامل تخصیص یافته و برای مقاوم سازی بیش از ۱۴ هزار مسکن روستایی به کار گرفته شده و تاکنون در ۵ هزار و ۸۰۰ مسکن اجرایی شده که چندین برابر اعتبارات شهرستانی است.
وی گفت: در بحث مسکن صدور سند مالکیت به ۱۹ هزار مسکن که ۱۳ هزار و ۷۹۴ مورد مسکن روستایی بوده، با همکاری اداره ثبت اسناد مشگین‌شهر انجام شده و در قالب مسکن مهر روستایی نیز ۱۹۸ مسکن به مبلغ ۲۰ میلیون تومان در سطح روستا اجرایی شد که عملیات ساخت ۱۹۲ روستا به اتمام رسیده است.
انتهای پیام/ آ

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر