صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ | ۱:۲۸ ق.ظ
0

بالن موجود در پروژه "پل معلق" اساسا گنجایش 10 الی 12 نفر را دارد و از 100 تا 500 کیلومتر می تواند پرواز کند و تا موقعی که گاز دارد قابلیت پرواز نیز دارد.

وراوی :

وراوی: با حضور مسئولین ارشد شهرستانی سایت بالن سواری پروژه “پل معلق” امروز در مجموعه گردشگری نور سبلان مورد بهره برداری قرار گرفت.
این بالن ، بالن هواگرماست که بوسیله هوا، پر و گرم می شود. وقتی هوای داخل بالن گرم تر از بیرون باشد مثل بادکنک سبک و به طرف بالا می رود و در جهت باد بالا و پایین می شود،مسافر می برد،ودر یک جا فیکس می شود.

به گفته مسئول فنی سایت بالن سواری پروژه “پل معلق” بالن برای پیاده شدن چتر باز، فیلم گرفتن و برای کارهای مختلف دیگر کاربرد دارد.

بالن ها به لحاظ کیفیت ساخت و پارچه با یکدیگر فرق دارند.ظرفیت بالن بر حسب وزن است در مواقعی که هوا گرم است تعداد سرنشینان بالن کمتر و در هوای خنک بیشتر است.

بالن موجود در پروژه “پل معلق”  اساسا گنجایش ۱۰ الی ۱۲ نفر را دارد و از ۱۰۰ تا ۵۰۰ کیلومتر می تواند پرواز کند و تا موقعی که گاز دارد قابلیت پرواز نیز دارد.

مسئول فنی سایت بالن سواری پروژه معلق در مورد هواپیمای گردشگری به خبرنگار وراوی گفت: برای این مجموعه می توانیم هواپیمای سبک دو نفره در نظر بگیریم که نیازمند یک باند خیلی کوچک به طول ۱۰۰۰ متر و عرض ۲۰ متر است.
از کاربرد های این هواپیما می توان به پرواز های آموزشی، تفریحی ، عکاسی و نمایشی اشاره کرد.

هزینه لازم برای راه اندازی هواپیمای تفریحی در مجموعه پل معلق حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان است که در صورت اقبال سرمایه گذاران امکان ایجاد آن در این مجموعه خواهد بود.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی هم در مراسم امروز از اعلام آمادگی کامل مسئولین شهرستان برای حمایت از سرمایه گذاری در این حوزه خبر داد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر