صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۲ ق.ظ
0

استاندار اردبیل گفت: مطرح کردن موضوع الحاق شهرهای آستارا و سراب به استان اردبیل برگرفته از نگاه تعصب منطقه ای بوده و علمی نیست.

وراوی :

به گزارش وراوی، مجید خدابخش در جلسه ای در جمع خبرنگاران اردبیل افزود: بحث الحاق آستارا به اردبیل چندین سال است که از طرف برخی نمایندگان استان مطرح می شود و حتی برنامه‌هایی نیز در این خصوص اجرا کرده اند در حالیکه انجام این کار نیاز به طی فرایندی دارد که با نظرخواهی و برگزاری چند نشست قابل اجرا نیست.

وی با بیان اینکه گام برداشتن در جهت توسعه و پیشرفت اقتصادی اردبیل مهمترین هدف ماست، تصریح کرد: پیوستن آستارا و سراب به اردبیل نه در اولویت کاری استان است و نه قصد اجرای چنین کاری را دارد.

خدابخش عنوان کرد: در تقسیمات کشوری از تونل به بعد مربوط به حوزه شهرستان آستارا است و استان اردبیل تنها وظیفه نگهداری ۲۲ کیلومتر از راه منتهی به گردنه حیران را برعهده دارد که با استقرار دو راهدار خانه و پایگاه امداد و نجات جاده ای هلال احمر استان صورت می گیرد.

استاندار اردبیل افزود: اداره راه اردبیل مامور پاکسازی این جاده است و بعد از آن هیچ رویدادی در این راه حتی ویلاسازی و دخل و تصرف زمین‌ها به استان اردبیل مربوط نیست و برعهده استان گیلان است.

خدابخش با بیان اینکه استان اردبیل در منطقه آستارا بدون هیچ نفع و چشم داشتی تنها ارائه خدمات می‌کند، بیان کرد: گاهی مطالبی از زبان مسئول عالی استان مبنی بر الحاق آستارا به اردبیل در نشریات و خبرگزاری ها منتشر می شود که باید اعلام کنم همه آنها کذب است چرا که موضوع ریشه علمی ندارد.

وی در مورد الحاق سراب به اردبیل نیز گفت: زمانی که اردبیل استان می شد پیوستن سراب به اردبیل مطرح بود ولی متاسفانه مسئولان وقت به دلیل سرگرم شدن سر انتخاب نام استان این مسئله را مهم نشمردن و اکنون بعد از تقسیم و استان شدن در این باره کاری نمی توان کرد.

خدابخش با بیان اینکه وارد شدن به این بحث حساسیت را در بین مردم و مسئولان آن شهرستان‌ها زیاد می کند، افزود: هر زمان تمام شهرها و روستاهای خود استان اردبیل به رفاه و امکانات کامل رسید مطرح کردن الحاق سایر شهرها شاید جا داشته باشد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه همه ما باید با اتحاد به فکر توسعه استان باشیم، تصریح کرد: نباید اجازه داد صحبت های تبلیغی عده ای که پایه علمی ندارد و توهمی بیش نیست در جامعه انتشار یابد.

ایسنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر