صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۴ | ۸:۴۸ ب.ظ
0

فیفا اعلام کرد: رکورد گلزنی علی دایی در تاریخ رقابت های انتخابی جام جهانی در بین رکوردهای شگفت انگیز تاریخ این رقابت ها از سوی سایت فیفا انتخاب و اعلام شد.

وراوی :

وراوی:به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل ، قرعه کشی انتخابی جام جهانی روسیه روز شنبه در قصر کنستانتین در شهر سنت پترزبورگ روسیه برگزار می شود تا تکلیف ۱۴۱ کشور که می خواهند به بزرگ ترین رویداد فوتبالی جهان در سال ۲۰۱۸ برسند ، مشخص شود.

سایت فیفا در آستانه قرعه کشی مرحله نخست انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ به بررسی نکات آماری این رقابت ها پرداخته که آمار گلزنی علی دایی نیز در بین رکوردهای شگفت انگیز انتخابی جام جهانی قرار گرفته است.

علی دایی اسطوره فوتبال ایران با به ثمر رساندن ۳۵ گل در ۵۱ دیدار در تاریخ رقابت های انتخابی جام جهانی بیشترین تعداد گل را در این رقابت ها به ثمر رسانده و موفق ترین مهاجم جهان در این زمینه بوده است.

در قاره های مختلف تعداد گل هایی که مهاجمان به ثمر رساندند با رکورد دایی تقریبا فاصله زیادی دارد ، در قاره اروپا آندره شفچنکو از اوکراین با ۲۶ گل ، قاره آمریکای مرکزی کارلوس رویز از گواتمالا با ۳۰ گل ، از قاره آمریکای جنوبی هرنان کرسپور از آرژانتین با ۱۹ گل ، از قاره اقیانوسیه واگان کاونی از نیوزیلند با ۱۹ گل و از قاره آفریقا دیدیه دروگبا از ساحل عاج ، ساموئل اتوئو از کامرون و مومونی داگانو از بورکینافاسو هر کدام با ۱۸ گل رکورددار گلزنی هستند.

۲۰۶ کشور (رکورد) برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ تلاش خواهند کرد ، چهار سال قبل ۲۰۳کشور برای حضور در جام جهانی برزیل تلاش می کردند البته کشور روسیه به عنوان میزبان به صورت اتوماتیک در این رقابت ها حضور خواهد داشت و ۳۱ کشور دیگر از بین این ۲۰۶ کشور انتخاب خواهند شد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر