صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ | ۳:۳۲ ب.ظ
1

«متهم در بازداشتگاه اقدام به خودزنی کرد که با حضور به موقع مأموران این حادثه ختم به خیر شد.»

وراوی :

وراوی: ناصر عتباتی، دادستان اردبیل در گفت‌وگوی اختصاصی با روزنامه «اعتماد» با تأیید این خبر گفت: «متهم در بازداشتگاه اقدام به خودزنی کرد که با حضور به موقع مأموران این حادثه ختم به خیر شد.»
متهم به قتل جوانی ۲۳ ساله است که پنجشنبه هفته گذشته، مقتول را به خانه خود کشاند و به دلیل آنچه از سوی دادستان اردبیل «خصومت شخصی» یاد شده، با ضربات چاقو به قتل رساند.
خودزنی متهم در حالی اتفاق افتاده است که پیش از این اخباری مبنی بر وجود رابطه‌ای خاص بین مقتول و پزشک اردبیلی در شبکه‌های مجازی منتشر شده بود که دادستان اردبیل این اخبار را تکذیب کرد و گفت: «خبرهایی که درباره ارتباط خاص متهم با پزشک اردبیلی بر سر زبان‌ها افتاده، صحت ندارد و جزئیات پرونده پس از تکمیل تحقیقات اعلام خواهد شد.»
روز گذشته رضا لاری‌پور، سخنگوی سازمان نظام پزشکی کشور نیز همراه با هیأتی متشکل از رییس سازمان نظام پزشکی کشور و سایر مسئولان ذی‌صلاح، برای رسیدگی به حادثه به اردبیل سفر کرد.
با اشاره به حضور این هیأت در مراسم ختم پزشک اردبیلی از برگزاری جلسه‌ای درباره این حادثه با حضور رئیس سازمان نظام پزشکی کشور، مسئولان امنیتی، رئیس اطلاعات اردبیل و معاون سیاسی – امنیتی این استان خبر داد و به «اعتماد» گفت: «در این جلسه که صبح شنبه برگزار شد مشخص شد که این قتل به هیچ‌وجه به رابطه پزشک و بیمار ارتباطی نداشته است.»
لاری‌پور از ادامه رسیدگی به پرونده در پلیس آگاهی اردبیل خبر داد و ذکر جزئیات حادثه را به آینده موکول کرد.
اقدام به خودزنی متهم در بازداشتگاه در حالی است که عموی مقتول درباره جزئیات حادثه به ایلنا گفت: «ما خودمان در شوک این حادثه هستیم. آنچه از مراجع ذی‌صلاح به ما گفته‌اند این بوده که روز حادثه، قاتل به عنوان همراه بیمار با برادرزاده‌ام تماس گرفته و ایشان نیز به عنوان پزشک به منزل او مراجعه کرده تا بیمار را ویزیت کند. در منزل قاتل، برادرزاده‌ام مورد حمله قرار گرفته و ضربات چاقو به قلبش زده شده و توسط همان فرد به بیمارستان منتقل شده است.»
آقای پیرزاده وقوع حادثه را در کمتر از ۱۵ دقیقه دانست و ادامه داد: «برادرزاده‌ام در بیمارستان به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داد و متهم هم دستگیر شد. با این حال در رسانه‌ها مطالب متفاوتی درباره حادثه منتشر شده و مردم هم حرف‌های متفاوتی زده‌اند که موجب آزرده‌خاطر شدن خانواده شده است.»
پنجشنبه هفته گذشته، اصغر پیرزاده، تنها پزشک سرطان‌شناس استان اردبیل در خانه یکی از بیماران خود توسط جوانی ۲۳ ساله مورد اصابت ضربه چاقو قرار گرفت و به‌شدت دچار جراحت شد. ضارب با پلیس و اورژانس تماس گرفت و پزشک مجروح به بیمارستان منتقل شد اما به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داد. متهم نیز توسط مأموران دستگیر شد اما هنوز انگیزه او از ارتکاب قتل، در هاله‌ای از ابهام است.
کشته شدن پزشک اردبیلی واکنش‌های بسیاری از سوی مقامات کشوری و مسئولان استانی و جامعه پزشکی به دنبال داشت. حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، پس از حادثه، از تشکیل تیم بازرسی اداره نظارت این وزارتخانه برای بررسی موضوع خبر داد و از گسترش خشونت در جامعه به دلیل فقدان روابط اجتماعی نظام‌مند بر پایه گفت‌وگو انتقاد کرد.
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور نیز در واکنش به این حادثه از شورای تأمین استان اردبیل خواست تا این حادثه را با سرعت پیگیری کند. تعدادی از پزشکان نیز با انتقاد از نداشتن امنیت شغلی از مسئولان وزارت بهداشت خواستند تا برای تکرار نشدن حادثه مشابه تصمیمات مناسب را اتخاذ کنند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
  • asadpoor
    یکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ در ۲۱:۴۳
    0
    0

    با توجه به نشرِ خبری در سایت تابناک مبنی بر اصالتِ متهم به قتل مرحوم جنابِ دکتر پیرزاده و ایجاد چندین سوال در ذهن این حقیرِ سراپا تقصیر، عرضِ ادبی مختصر حضورِ مدیرِ ” تابناک اردبیل” به پیوستِ این سوالات خالی از لطف نخواهد بود. ۱- حتی اگر فرمایشِ همسایه یِ مورد اشاره یِ تابناک منطبق بر عین واقع باشد، شایسته و بایسته بود که اصالت قاتل در صورت لزوم توسط دادستانی اردبیل یا فرماندهی پلیس آگاهی با حداقل در متن اطلاعیه یِ شورایِ تامین درج میشد نه اینکه یک سایت خبری وایسته به یک شخصیت سیاسی- نظامی شناخته شده (جناب ِم ر) آن هم با” متنِ بولد و رنگ ِمتفاوت “، بر نامربوط ترین بخش موردِ نیازِ افکارِ عمومی در این پرونده (اصالتِ تایید نشده یِ قاتلِ پرونده) تاکید می نمود. ۲- با توجه به ترکیب ِ دو موضوع ِ مهم و ظاهراَ نامربوطِ حجمِ نقدینگیِ در گردشِ ورایِ انتظار حاصل از ” انقلابِ گردشگری” یِ اخیر در منطقه یِ مشکین شهر که به طریق اولی رونقِ شهرِ اردبیل را نیز باعث شده و از سوئی دیگر حساسیتِ منطقی یِ گردشگران ( ملاحضاتِ امنیتی مقصدِ سفر که از طریق بررسی صفحاتِ اینترنتی به مرحله ِ اقناعِ آغاز ِ سفر می رسد )، شایسته و بایسته بود ” تابناک ” زبان در کام می کشید و رویه یِ مسبوق به سابقه اش در عدم تاکید بر اصالت اردبیلی یِ مسببانِ ماجرای حمله یِ قرون وسطایی به بیمارستان فاطمی را تکرار میکرد تا اگر لازم بود و نیاز افکار عمومی ایجاب میکرد مسئولان ذیصلاح خبر رسانی هایِ لازم را میفرمودند یا در صورتِ سستی مورد مواخذه ی تابناک یا سایر وبگاه هایِ خبری به نمایندگی از افکار عمومی ( مبنی بر اینکه متهم اهل کدام کوی و برزنِ مشکین شهر است! ) قرار میگرفتند. ۳- مسئولِ محترم گردآوری و نشر اخبارِ مرتبطِ با پرونده یِ قتل در سایتِ وزین و خاطی یِ ” تابناک” اگر خاطری مکدر از مشکین شهر و ساکنینش در روزهای ی رفته یِ عمر دارد که فرض نگارنده بر محال بودن این امر است، سراغش را از قاتل پرونده یا همسایه هایش بگیرد، چرا که شواهد حاکیست قاتل به عنوانِ متهم و همسایه موردِ اشاره به عنوان مطلع نه در پلیس آگاهیِ اردبیل بلکه در مکانی تحتِ اطلاعِ ” تابناک” موردِ استنطاق قرار گرفته اند که دادستان و ظابطینِ قضائی یِ پلیش آگاهی را خبری نیست از انچه تابناک را بِدان بشارتِ غیبی داده اند. ۴- ” تابناک”، اطلاع رسانی بی فایده و مخاطره آفرین را از طریقِ جست و جو در کوچه هایِ یاسرِ منظریه و کارشناسان به منزله یِ وثوق خود در میان مخاطبان قلمداد نکند که اشتباهی است بَس بزرگ، چرا که فضای سایبر سال هایِ سال لینک ها را به صورت صفحات ِ ذخیره شده در خود خواهد انباشت و امروزِ ما را فردا به قضاوتِ رسانه ای خواهد نشست، خواه قاتلِ تنها پزشکِ بیمارانِ سرطانِ خونِ استان ِ اردبیل مشکین شهری باشد خواه از گورادیل یا سومرین. (که به طریق اولی بیمارانِ مشکین شهری نیز از گرمایِ جانبخشِ تشخیص و درمانِ وجود نازنینِ آن مرحوم مغموم شدند) .

دیدگاه شما درباره این خبر