صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۴ | ۵:۲۰ ب.ظ
0

تندیس شیخ صفی‌الدین اردبیلی عارف نامدار ایرانی و جد خاندان صفوی در محوطه مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی رونمایی شد.

وراوی :

وراوی:به گزارش خبرنگار مهر، پیش از ظهر دوشنبه در مراسم رونمایی از این تندیس فرماندار اردبیل با تاکید به جایکاه این عارف نامدار گفت: فرهیختگان سرمایه های فرهنگی و اجتماعی استان هستند.

جواد زنجانی با تاکید به اینکه اردبیل در تاریخ ایران گوهر درخشان، جاودان و اثر گذار است، تصریح کرد: به اعتراف همه اسناد تاریخی وحدت، انسجام، اقتدار و اعتبار ایران بعد از ظهور دوران صفوی رخ داده است.

وی با تاکید به ضرورت پاسداشت میراث فرهنگی، هنری و تاریخی، افزود: آثار و مجموعه های ماندگار مانند این تندیس توسط هنرمند استان ودود موذن که با اثرات و نفسات خود ساخته شده، موجب افتخار این شهر شده است.

فرماندار اردبیل به برگزاری مراسم تجلیل از مفاخر استان اشاره کرد و گفت: با برنامه هایی از این دست سیمای تاریخی و حقیقی استان را می توان به دنیا نشان داد.

به گفته زنجانی رسانه ها و جبهه فرهنگی ضروری است ارزش های فرهنگی و خصلت های مهمان نوازی، هنری و مذهبی استان را به دنیا انعکاس دهند.

در این مراسم رافیق معلم از مشاهیر هنری کشور آذربایجان با تاکید به ارزش گذاری و افتخار به نعمت های معنوی تصریح کرد: باید از شاه اسماعیل خطایی به نیک یاد کرد؛ چرا که وی حقیقتا یک فاتح بود و در طول ۱۴ سال ۱۴ کشور را فتح کرد.

وی با بیان اینکه ایران در تاریخ دنیا نقش مهمی داشته است، ابراز امیدواری کرد این تندیس برای تاریخ اردبیل یک یادگار و نشان باشد.

گفتنی است این تندیس در مدت دو سال توسط مجسمه ساز اردبیلی «ودود موذن» ساخته شده است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر