صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴ | ۳:۲۶ ب.ظ
0

وراوی:مدير امور دانشجويی دانشگاه محقق اردبيلی از اختصاص خوابگاه برای دانشجويان کارشناسی ارشد خواهر و برادر از سال تحصيلی پيش رو خبر داد.

وراوی :

وراوی:اسماعیل گلی در جمع خبرنگاران با اشاره به تحصیل بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ دانشجو در این دانشگاه، گفت: ۳۵ درصد از دانشجویان شامل سه هزار و ۴۰۰ نفر متقاضی خوابگاه هستند و ما از این تعداد برای هزار و ۸۰۰ نفر خوابگاه دولتی و برای ۷۰۰ نفر خوابگاه خودگردان تخصیص داده ایم.

وی با بیان اینکه خوابگاه‌های دولتی و خودگردان دانشگاه قابلیت پوشش ۷۰ درصد از ظرفیت دانشجویان در حال تحصیل را دارند، افزود: سال گذشته برای اولین بار برای دانشجویان دکتری خوابگاه دولتی اختصاص یافت و امسال در نظر داریم برای دانشجویان کارشناسی ارشد خواهر و برادر خوابگاه دولتی اختصاص دهیم.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با تاکید به ارتقای رفاه دانشجویان تحصیلات تکمیلی با هدف ایجاد فرصت مطالعاتی و پژوهشی، تصریح کرد: برای دانشجویان دکتری چهار نیم سال خوابگاه اختصاص می یابد که دانشجو مختار است این چهار نیم سال را در دو سال اول تحصیل و یا دو سال آخر تحصیل استفاده کند.

گلی با اشاره به اسکان موقت دانشجویان خاطرنشان کرد: برخی دانشجویان که به صورت محدود به عنوان مثال دو روز در هفته نیاز به خوابگاه دارند می توانند از اسکان موقت استفاده کنند.

وی در خصوص تخصیص خوابگاه به دانشجویان کارشناسی خواهر، گفت: برای این دانشجویان چهار نیم سال خوابگاه دولتی اختصاص می یابد و در واقع دانشجو ۵۰ درصد از زمان حضور خود را برخوردار از این خوابگاه است و برای مابقی نیز خوابگاه خودگردان تدارک دیده شده است.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: در حوزه خواهران تلاش بر این است که هیچ دانشجویی بدون خوابگاه نماند و پوشش ما چه از طریق خوابگاه دولتی و چه خودگردان به صورت ۱۰۰ درصد باشد.

گلی با بیان اینکه دانشجویان شبانه در صورت تقاضا از خوابگاه خودگردان استفاده می کنند، اضافه کرد: در عین حال برادران از دو نیم سال یا یک چهارم زمان حضور خود در دانشگاه خوابگاه خواهند داشت.

عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی با تاکید به اینکه در ادامه ما دو ترم خوابگاه خودگردان به برادران اختصاص می دهیم، افزود: ما نیاز به افزایش تعداد خوابگاه ها داریم و در این راستا انتظار می رود خیرین مدرسه ساز با دانشگاه مشارکت داشته باشند.

وی تصریح کرد: مدیر امور دانشجویی در برنامه جدید افزایش تعداد خوابگاه‌ها در نظر داریم چهار خوابگاه مِلکی داخل شهر که هر یک برای ۵۰ نفر ظرفیت دارند را فروخته و از محل آن به اضافه کمک‌های دانشگاه دو خوابگاه یکی در جنب مجتمع کوثر و دیگری در جنب مجتمع شهید رحیمی با ظرفیت هر کدام ۳۵۰ نفر بسازیم.

گلی با بیان اینکه اقدامات اولیه این طرح از جمله نقشه اولیه ساختمان با همکاری معاونت اداری و مالی دانشگاه انجام شده است، خاطرنشان کرد: در صورت فروش خوابگاه‌ها انتظار می رود دو خوابگاه جدید تا دو سال آینده احداث شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی تفاوت خوابگاه خودگردان و دولتی را در هزینه آن عنوان کرد و گفت: تلاش بر این بوده امکانات هر دو نوع خوابگاه تا حد امکان یکسان باشد.

وی به فعالیت هفت خوابگاه خودگردان وابسته به دانشگاه اشاره کرد و افزود: برای تامین نیاز دانشجویان خوابگاه ویژه خواهران در شهرک کوثر و خوابگاه ویژه برادران جنب پمپ بنزین علی آباد اجاره خواهد شد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر