صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴ | ۴:۴۵ ب.ظ
0

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گفت: ارزش کالاهای صادراتی استان اردبیل در سال گذشته نسبت به سال ۹۲ با رشد ۱۹.۶ درصدی مواجه بوده است.

وراوی :

وراوی:به گزارش خبرگزاری تسنیم ، هاشم مظفری پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی میزان صادرات از استان اردبیل اظهار داشت: ارزش کالاهای صادراتی استان اردبیل در سال گذشته نسبت به سال ۹۲ با رشد ۱۹٫۶ درصدی مواجه بوده که امیدواریم این میزان را امسال افزایش دهیم.
وی با اشاره به آمار و اطلاعات دریافتی از اداره کل گمرکات استان اردبیل مبنی بر افزاشی  از گمرکات استان افزود: براساس آمار دریافتی، ارزش کالاهای صادراتی استان در سال ۹۲ برابر ۵۶ میلیون دلار بوده که در سال ۹۳ این مبلغ به ۶۷ میلیون رسیده و افزایش قابل توجهی یافته است.
نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان اردبیل ارزش کالاهای وارداتی به استان را در سال گذشته با رشد ۹٫۲ درصدی نسبت به سال ۹۲ دانست و گفت: ارزش ریالی کالاهای وارداتی از گمرکات استان در سال ۹۲ برابر ۶۵ میلیون دلار بوده که در سال ۹۳ با رشد بالغ بر ۷۱ میلیون دلار واردات کالا انجام شده و رشد داشته است.
مظفری با اشاره به وزن صادرات از گمرکات استان اردبیل تصریح کرد: مقدار صادرات استان در سال گذشته از لحاظ وزنی با رشد ۲۹٫۵ درصد نسبت به سال گذشته مواجه بوده به طوری که بالغ بر ۱۰۱ تن کالا از گمرکات استان اردبیل به کشورهای خارجی و همجوار صادر شده است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل بیان کرد: استان اردبیل در حال حاضر دارای دو گمرک در شهرستان‌های اردبیل و بیله‌سوار است که گمرک بیله‌سوار با قرار گرفتن در نقطه صفر مرزی و همسایگی با کشور جمهوری آذربایجان علاوه بر دارا بودن از ظرفیت‌های تجاری، سالانه پذیرای صدها هزار مسافر از این کشور به ایران و بالعکس است.
انتهای پیام/ج

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر