صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۱:۲۲ ب.ظ
1

وراوی:دکتر ضعیفی زاده ریس شورای تخصصی پزوهش و فناوری صبح امروز در محل کنفرانس دانشگاه آزاد مشگین شهر گفت:باید شرایط برای جذب دانشجوی خارجی مهیا شود

وراوی :

سومین جلسه شورای تخصصی پژوهشی و فناوری دانشگاه های استان اردبیل با میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشگین شهر در مورخ ۸/۵/۹۴ حدود ساعت ۱۰ روز پنجشنبه با حضور تمامی معاونین محترم پژوهش و فناوری استان اردبیل و مسئولین و کارشناسان محترم ساها در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشکین شهر برگزار شد. در این جلسه که با تاخیر قابل توجهی شروع شد، ابتدا آقای مهندس سلیمانی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشکین شهر ضمن عرض خیر مقدم گویی از حضور ریاست محترم پژوهش و فناوری استان جناب آقای دکتر ضعیفی زاده و دبیر محترم شورای پژوهشی و فناوری استان جناب آقای دکتر راهنمایی و اعضای محترم شورای پژوهشی استان تقدیر و تشکر بعمل آوردند و ادامه جلسه را در اختیار ریاست محترم قرار دادند. نمانیدگان واحد های پژوهش و فناوری دانشگاه های آزاد استان و همچنین اعضای کمیته سامانه آزمایشگاهی مشهور به ساها حضور داشتند.

در ابتدا دکتر ضعیفی زاده، رییس شورای تخصصی پژوهش و فناوری دانشگاه های آزاد استان اردبیل، به رتبه بین المللی دانشگاه های آزاد استان اشاره کرد و گفت: کسب رتبه بین الملی با توجه به نکات بسیار ساده ای امکان پذیر است. بیشتر این نکات، هیچ سرمایه گذاری ریالی نیاز ندارند و فقط نیازمند سرمایه گذاری کاری هستند. وی یکی از عوامل تاثیر گذار در رتبه بین المللی دانشگاه ها را غنی بودن سایت دانشگاه مطرح کرد و تاکید کرد که مسئولین سایتها باید تمامی اطلاعات دانشگاه را در سایت دانشگاه وارد نمایند تا دانشجویان بتوانند از طریق سایت تمام اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایند.

وی به اهمیت رتبه بین المللی در جذب دانشجویان خارجی اشاره کرد و گفت: اخیرا کشور عراق که مراودات مفیدی در رابطه به ارسال دانشجو به دانشگاه آزاد دزفول داشته است در آخرین مرحله به خاطر کم بودن رتبه بین الملی دانشگاه دفول از ارسال دانشجو خودداری کرده است.

دکتر ضعیفی زاده در ادامه به نقش واحد پژوهش و فناوری در تولید علم و پژوهش در استان تاکید کرد و از نمایندگان دانشگاه ها خواست تا با شهرک های صنعتی به عنوان مجری طرحی های اقتصادی خوشه ای، تعامل بیشتری داشته باشند. وی از اختصاص بودجه مناسب به این بخش خبر داد و عنوان کرد که برای هر طرح تا یک میلیارد و هفتصد میلیون ریال می توان اعتبار اختصاص داد.

ضعیفی زاده از پتانسیل بالای پارساباد در تولید بذر هیبریدی، پتانسیل خلخال در تولید گیاهان دارویی و مشگین شهر در دامپزشکی و شیلات خبر داد و ابراز امیدواری کرد که دانشگاه های آزاد شهرستان های ذکر شده نسبت به پژوهش اقدام نمایند.

در ادامه دکتر رهنمایی، دبیر شورای تخصصی پژوهش و فناوری استان نیز وضعیت دانشگاه ها را از بابت ارسال گزارشات مورد ارزیابی قرار داد.

در ادامه با کلیات تاسیس مرکز تحقیقاتی انگوت موافقت شد.

معاون دانشگاه آزاد مشگین شهر نیز با اشاره به طرح bp گفت:دو طرح اقتصادی و گردشگری شامل راه اندازی آزمایشگاه بتن و تاسیس هتل در این دانشگاه  اجرا خواهد شد.

مهندس داریوش نادری عضو کمیته ساها پارس آباد نیز از اجرای طرح هایی نظیر تامین علوفه، ذرت لاین و کاشت پنبه خبر داد.

نماینده دانشگاه واحد گرمی ایجاد مرکز کانی و معدن را از طرح های این دانشگاه برشمرد.

دکتر ناصر موسوی رییس اداره پزوهش بیله سوار در زمینه طرح گیاهان دارویی گفت: برای اجرای این امر نیازمند ۵۰ هکتار از مراتع شهرستان هستیم و همچنین متخصصی در این زمینه در شهرستان وجود ندارد که باید مورد توجه قرار بگیرد.

ضعیفی زاده ضمن اینکه دو نشریه دانشگاه آزاد واحد خلخال را تنها نشریه استان دانست،اجرای طرح فرآورده های عسلی و قرار گرفتن این دانشگاه را به عنوان قطب علمی معماری کشور تصویب کرد.

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر