صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۹ مرداد ۱۳۹۴ | ۸:۳۷ ب.ظ
0

رئیس اداره فرش استان اردبیل به ضرورت کاهش نقش دلالان در بازار خرید و فروش فرش تاکید کرد.

وراوی :

وراوی:میراعلا سیدی بعد از ظهر جمعه در حاشیه اختتامیه نمایشگاه تخصصی فرش اردبیل گفت: طی سال های اخیر نقش دلالان کاهش یافته و با این وجود ضروری است دست دلالان از بازار فروش کوتاه شود.

وی با بیان اینکه پیش از این فروشنده خود با بافنده قرارداد می بست، اضافه کرد: این موضوع موجب شده بود فروشنده با قیمت نازل فرش را خریداری کرده و به قیمت بالاتر به فروش برساند و در این میان سود چندانی نصیب بافنده نشود.

به گفته رئیس اداره فرش استان به منظور مدیریت این مهم چند تشکل و نهاد دولتی در امر خرید و فروش و ساماندهی بازار ورود کرده اند و از آنجمله شرکت سهامی فرش ایران که زیر نظر بخش دولتی فعالیت دارد در رابطه با بازاریابی و فروش و تولید فعال است.

سیدی افزود: علاوه بر این اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی و شهری تنها در راستای تولید، آموزش، بازاریابی و فروش فعالیت دارند.

وی تاکید کرد: در عین حال صنعت و معدن نیز با صدور پروانه کسب وبرگزاری دوره های آموزشی و نظارت بر بازار بخشی از ساماندهی را بر عهده گرفته است.

رئیس اداره فرش استان جداسازی فرش از صنایع دستی را یکی از ضرورت های توسعه تجاری این محصول عنوان و اضافه کرد: این جداسازی با هدف تجاری سازی به ویژه صادرات فرش انجام شده و فرش به عنوان یک محصول تجاری نگاه می شود.

به گفته سیدی طی سال های اخیر تولیدات فرش اردبیل با بهبود کیفی همراه است و با وجود اینکه تعداد بافندگان شناسایی شده است اما در خصوص میزان دقیق بافت در احصای آمار با مشکل مواجه هستیم.

وی افزود: از سویی فروش فرش در مبادی غیر از گمرک اردبیل موجب شده است میزان دقیق تولید مشخص نشود.

رئیس اداره فرش استان ساماندهی فروش و تولید را دو سیاست اصلی در سال جاری عنوان و اضافه کرد: هدف ما تجاری سازی فرش و رساندن بافنده به حقوق واقعی خود در پی تولید آن است

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر