صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۲:۲۹ ب.ظ
0

وراوی:دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: باید با استفاده از ظرفیت خیران و انجمن‌های حمایتی نیازهای معیشتی خانواده‌های زندانیان اردبیل تامین شود تا از گرایش آنها به آسیب‌های اجتماعی جلوگیری شود.

وراوی :

وراوی:ناصر عتباتی صبح امروز در آئین تودیع و معارفه مدیر زندان مرکزی اردبیل با اشاره به سختی کار در زندان اظهار داشت: کار در زندان یک کار متعارف مانند دیگر مشاغل نیست چرا که زندان فضای خاصی دارد که اشتغال در آن بسیار سخت بوده و نیازمند روحیه و تلاشی ویژه است.

وی لازمه کار در چنین محیط پرفشار و استرس را  داشتن روحیه جهادی و ایثارگری برشمرد و با قدردانی از مدیر قبلی زندان اردبیل با این خصوصیات بیان کرد: امیدواریم سرپرست زندان مرکزی اردبیل نیز در این راستا تلاش و جدیتی واقعی داشته و از روحیه‌ای جهادی در امر اصلاح و تربیت زندانیان این مرکز برخوردار باشد.

عتباتی زندان را یکی از اهرم های سیستم قضایی در تحقق اهداف مجازات خواند و  افزود: از مجازات در حقوق جزا اهداف متعددی دنبال می‌شود که مهمترین بحث اصلاح و تربیت  و باز اجتماعی کردن یک فرد مجرم بوده، فردی که با رفتار نابهنجار خود به خطوط قرمز و هنجارهای اجتماعی تجاوز کرده و برای باز اجتماعی کردن و پرورش مجدد به زندان روانه می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با اشاره به تاثیرپذیری فرد مجرم از عوامل مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی تصریح کرد: ما در زندان به هیچ وجه نگاه انتقام جویانه و تخریب شخصیتی به مجرم نداریم بلکه زندان یک اهرم برای تامین اهداف مجازات بوده که این خودش کاری دشوار و ظریف است که صبر و حوصله و آستانه تحمل بالایی می طلبد.

وی افزود: از دادیار ناظر زندان و مدیر زندان اردبیل  انتظار می‌رود تا با وجود اینکه فردی محکومیت داشته باشد اگر تشخیص می‌دهند که نباید فرد در زندان بماند تلاش کنند تا از مجرای قانونی و با استفاده از ظرفیت تاسیسات حقوقی و انعکاس موضوع به مقامات قضایی ارشد و دادستان آن فرد در زندان نماند.

عتباتی با اشاره به محکومان مالی و جرایم غیرعمد که بخش قابل توجهی از زندانیان را شامل می‌شوند، اظهار کرد:  اگر محکومان مالی و جرایم غیرعمد واقعا به دلیل عجز از پرداخت دیون در زندان به سر می‌برند زندان نمی‌تواند اثر بازدارنده‌ای روی او داشته باشد و زیرساخت‌ها را باید طوری آماده کنیم که کسانی که نباید به زندان بیایند روانه زندان نشوند.

دادستان اردبیل سرپرست جدید زندان اردبیل را از نیروهای توانمند مجموعه زندان‌های استان برشمرد و گفت: باید سرپرست زندان اردبیل به تعامل با دستگاه قضایی، استفاده از ظرفیت دادیار ناظر زندان و شورای طبقه بندی و ارگان‌های حمایتی و خیران و حامیان از زندانیان و خانواده‌های آنها اهتمام داشته باشد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر