صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۲:۳۲ ب.ظ
0

فرماندار خلخال گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد رشد جمعیت در شهرستان خلخال به منفی شش دهم درصد رسیده است.

وراوی :

وراوی:علی نظری اظهار داشت: رشد جمعیت در شهرستان خلخال نه تنها مثبت نیست، بلکه طی سال های اخیر منفی شده و متاسفانه وضعیت مطلوبی را در این خصوص شاهد نیستیم.

فرماندار خلخال افزود: با وجود اینکه برای ۳۱۰ هزار شناسنامه صادر شده هم اکنون جمعیت خلخال به ۹۲ هزار نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه روستاها در این شهرستان روز به روز تخلیه می شوند، اضافه کرد: مقایسه این دو رقم نشان می دهد رقم قابل توجهی از جمعیت شهرستان مهاجرت کرده اند و این یک فاجعه است.

فرماندار خلخال به ضرورت فعال سازی پتانسیل های اقتصادی در شهرستان تاکید کرد و بیان داشت: متاسفانه فعال نشدن بخش صنعت یکی از زمینه های فقر اقتصادی در این شهرستان است.

نظری متذکر شد: علاوه بر این وابسته بودن درآمد اغلب جمعیت شهرستان به کشاورزی معیشتی و نه صنعتی موجب ایجاد مشکلاتی از جمله مهاجرت شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه صنعت در این استان سرمایه گذاری ها مطلوب نیست، ادامه داد: یک ریال سرمایه گذاری دولت در خلخال انجام نشده و این در حالی است که سازمان های توسعه محور باید به فکر سرمایه گذاری در این مناطق باشند.

فرماندار خلخال یادآور شد: در بخش آب نیز ذخیره منابع آبی برای بخش کشاورزی و صنعت تعریف نشده و همین معضل موجب شده است طرح های سرمایه گذاری به فرجام نرسد.

نظری خواستار توجه به محرومیت زدایی این شهرستان شد و عنوان کرد: مهاجرت های گسترده ضرورت ورود جدی به حل معضلات شهرستان را می طلبد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر