صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۵:۳۳ ب.ظ
0
وراوی :

وراوی: سید ناصر اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه در جلسه کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی شورای عالی ایرانیان خارج از کشور استان اردبیل افزود: رهبر ارکستر ملی جمهوری آذربایجان و چند تن از موسیقیدانان و شعرای این کشور با همکاری شعرا و موسیقیدانان ایرانی از جمله فرهاد فخرالدینی و استاد شاهی در تهیه و تدوین شعر و موسیقی این سمفونی مشارکت دارند.

وی بیان کرد: اقدام های اولیه در این زمینه صورت گرفته و قرار است تا یک ماه آینده جلسه هماهنگی بین دو گروه با سفر هنرمندان آذری در ایران انجام گیرد.

وی بیان کرد: این همکاری مشترک با هدف نزدیکی و افزایش دوستی دو ملت و با تکیه بر مشترکات محکم دو طرف تولید می شود.

اسحاقی همچنین به همکاری هنری استان اردبیل و جمهوری آذربایجان اشاره کرد و افزود: دعوت هایی از گروههای تئاتر استان برای اجرا در باکو شده است و در حال بررسی این موضوع می باشیم.

وی با اشاره به حضور گروههای هنری استان در خارج از کشور گفت: گروههای هنری استان در چندین برنامه و جشنواره خارجی شرکت کرده اند و امسال نیز حضور در چندین محفل هنری از جمله در رشته تئاتر و هنرهای تجسمی در برنامه کاری بخش فرهنگ استان می باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل با اشاره به فضای جدید بین المللی پس از مذاکرات هسته ای بین ایران قدرت های جهانی افزود: رویکرد بین المللی هم اکنون ارتباط با ایران است و جمهوری اسلامی نیز از گسترش مناسبات با کشورهای مختلف استقبال می کند.

او اظهار کرد :چشم انداز آینده مناسبات ایران با کشورهای مختلف دنیا مطلوب می باشد و در این راستا ایرانیان مقیم خارج نیز نقش و ظرفیت مهمی دارند که باید از آن استفاده کرد.

وی تاکید کرد که با ایجاد ارتباط مناسب با ایرانیان خارج از کشور باید هم زمینه جذب آنها برای سرمایه گذاری و استفاده از توانمندی هایشان در موطن خود فراهم شود و هم از ظرفیت آنها برای حضور موفق در صحنه های اقتصادی ، علمی و فرهنگی کشورهای خارجی استفاده گردد.

ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر