صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۹:۴۶ ب.ظ
0

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل گفت: میزان خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در مراکز خرید از مرز 550 هزار تن گذشت تا یک رکورد خوبی را در تولید و تحویل گندم به مراکز خرید در استان اردبیل شاهد باشیم.

وراوی :

وراوی:علی نوبخت عصر امروز در جریان بازدید از مراکز خرید گندم در اردبیل اظهار کرد: مراکز خرید ما در شهرهای مختلف استان برقرار است و آمادگی داریم محصول کشاورزان را تا زمان تحویل آنها خریداری کرده و نسبت به ذخیره‌سازی آن اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه گندم تولید شده در این استان از لحاظ کیفیت و توان تولید از سطح بسیار خوبی برخوردار است، تصریح کرد: تولید غلات در این استان به ویژه گندم از جایگاه مطلوبی برخوردار است و پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که همچنان روند خرید تا پایان تابستان ادامه پیدا کند که پیش‌بینی می‌کنیم بیش از ۶۵۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان گفت: ‌برای تأمین نان مورد نیاز اهالی استان به مقدار کافی گندم ذخیره‌سازی شده که به تدریج در اختیار کارخانه‌های آردسازی قرار می‌گیرد تا نسبت به تأمین آرد مورد نیاز و تهیه نان اقدامات بعدی به انجام برسد.

نوبخت در ادامه سخنان خود افزود: علاوه بر شرکت غله و خدمات بازرگانی، تعاون روستایی نیز با همکاری و مشارکت فرمانداران شهرستان‌ها اقدام به خرید گندم و حتی جوی مورد نیاز کرده که پیش‌بینی می‌کنیم این روند هم‌ اکنون در اردبیل و شهرهای جنوبی استان تا اواسط شهریورماه ادامه پیدا کند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر