صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۱:۲۸ ب.ظ
0
در روزهای پر تب و تاب انتخاب رشته

۱۳ پایگاه انتخاب رشته در اردبیل فعال شده است

در روزهای حساس و سرنوشت‌ساز دانش‌آموزان و قبول‌شدگان کنکور برای انتخاب رشته، 13 پایگاه انتخاب رشته کنکوری‌ها توسط آموزش و پرورش استان اردبیل تجهیز و راه‌اندازی شده است.

وراوی :

وراوی:در حالی که بسیاری از والدین، خانواده‌ها و دانش‌آموزان بعد از ۱۲ سال انتظار می‌خواهند در حساس‌ترین مقطع زندگی فرزندانشان سرنوشت آنها را با انتخاب رشته رقم بزنند تا تلاش فرزندان آنها به ثمر بنشیند، راه‌اندازی مراکز قانونی و شایسته در انتخاب رشته دانش‌آموزان موضوع مهمی است که می‌تواند دغدغه بسیاری از خانواده‌ها را کاهش دهد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اردبیل عصر امروز در جمع تعدادی از خبرنگاران در اردبیل، اظهار کرد: ما با احساس مسئولیت و درک شرایطی که دانش‌آموزان و خانواده‌ها با آن روبه‌رو هستند، سعی کردیم در ۱۹ ناحیه و منطقه آموزش و پرورش، ۱۳ پایگاه انتخاب رشته را دایر کنیم تا دانش‌آموزان با پرداخت کمترین هزینه انتخاب رشته را انجام دهند.

شهداد عبداللهی با هشدار به خانواده‌ها و قبول‌شدگان کنکور در مورد سودجویی برخی از مؤسسات غیرمجاز انتخاب رشته، تصریح کرد: آنهایی که مدعی هستند به صورت تضمینی انتخاب رشته می‌کنند، ادعایشان صحت ندارد چراکه بهترین تضمین برای انتخاب رشته صحیح علاقمندی خود دانش‌آموز و رتبه کسب شده است.

وی گفت: در گام اول باید خانواده‌ها از علاقه فرزندانشان مطلع بوده و نسبت به آن یقین داشته باشند و در گام بعد با توجه به استعداد و توانمندی فرزندانشان و رتبه به دست آمده با عقلانیت بیشتر به انتخاب رشته روی آورند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان افزود: ما ۱۳ پایگاه انتخاب رشته را در شهرهای مختلف استان برپا کردیم تا در آخرین ایستگاه تحصیل دانش‌آموزان که ایستگاه حساس و خطیری نیز است، دانش‌آموزان با انتخاب رشته دقیق، درست و سنجیده به دور از هرگونه نگاه غیرواقع‌بینانه سعی کنند تا انتخاب رشته‌ای صحیح و درست داشته باشند.

عبداللهی اضافه کرد: امیدواریم به دور از احساسات این انتخاب رشته رقم بخورد و زمینه و بستری فراهم آید تا نسل آینده بهترین و شایسته‌ترین جایگاه‌ها را با تحصیلات بهتر و شایسته‌تر به دست آورند.

 

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر