صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۳ ب.ظ
0

فرماندار شهرستان مشگین شهر گفت: ۲۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی برای تامین آب شهرستان مشگین‌شهر هزینه شده است.

وراوی :

وراوی:ابراهیم امامی صبح امروز در جمع خبرنگاران در مشگین‌شهر اظهار داشت: وضعیت آب شهرستان مشگین‌شهر نسبت به شاخص کل کشور دارای تناقض است که برای بهبودی وضعیت آب شرب این شهرستان دو اولویت کاری انجام شده که مهمترین آن اجرایی کردن طرح آمایش به منظور خارج شدن این بحث از حالت پروژه ای و ساماندهی آب شرب بهداشتی برای تمام مناطق شهرستان است و این طرح به نوبه خود در سطح استان اردبیل بی نظیر است که با اصلاح وضع موجود با اعتبار نزدیک به ۲۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی برای تامین آب شرب بهداشتی تمام مناطق شهرستان اقدامات اساسی انجام شده است.

وی افزود: در بخش حل مشکلات آب شرب روستایی کارهایی نظیر زیرساخت های آبرسانی، لوله کشی، تعمیر، تجهیز و احداث منابع آب انجام شده تا ساکنان مناطق روستایی در مورد تامین آب بهداشتی با مشکل روبه‌رو نشوند و برای تامین آب روستاهای زیر ۲۰ خانوار، مخزن آب در اختیارشان قرار داده شده است.

امامی با اشاره به تاکیدات دولت یازدهم در راستای محرومیت زدایی از مناطق روستایی گفت: مشکلات تامین آب شرب در بیش از ۶۰ روستا امسال حل و فصل شد که در قالب سه پکیج مجتمع آبرسانی شهید سلیم زاده ۱ و ۲ و مجتمع آبرسانی قره بیگلو که ۱۳ روستا را با تامین منابع آبی سازمان دهی و آب شرب کل شهرستان را بهبود بخشیده و در نهایت شاهد ارتقای وضعیت تصفیه خانه مرکزی شهرستان مشگین شهر که با پیک مصرفی ۲۷۰ لیتر در ثانیه فعالیت می کند، به ۶۷۵ لیتر در ثانیه خواهیم بود.

فرماندار مشگین شهر تصریح کرد: بنا به دستور مقام معظم رهبری و با استفاده از تخصیص اعتبار از ردیف صندوق توسعه ملی عملیات ساخت سد احمد بیگلو به شدت فعال بوده که جزو معدود سدهایی است که خود سد و شبکه سد همزمان در حال پیشروی است و پایاب آب این سد تا ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار را تحت پوشش قرار داده و در تامین آب شرب منطقه نیز موثر خواهد بود.

امامی بیان کرد: در مورد پایاب سد سبلان نیز که سال های متعددی مشکل شهرستان بوده تلاش می کنیم تا به دنبال جذب اعتبار از طریق فایناس چینی و یا از طریق ردیف اعتبارات تخصیصی این بحث را ساماندهی کنیم.

وی با اشاره به سدهای احداثی در شهرستان مشگین شهر گفت: بعضی از سدهای احداثی در این شهرستان ۳۰ سال بلااستفاده بوده که در راستای بهره مندی از آب این سدها سعی داریم سد اونار که به عنوان نخستین سد با پوشش ژئومندرال یا پوشش پلاستیکی خاص در سطح استان اردبیل و شمالغرب است را راه اندازی کرده و سد اینچه نو را که در مرحله تست رفتارسنجی بوده برای استفاده آماده بهره‌برداری کنیم.

فرماندار مشگین شهر اظهار کرد: سد خورشیدآباد و اهلیمان نیز در حال مطالعه و بررسی بوده و برای عملیاتی شدن در ردیف جذب اعتبارات دولتی قرار گرفته است که امیدواریم زودتر شاهد عملیاتی شدن این سدها باشیم تا در بخش تامین آب کشاورزی شاهد رضایتمندی مردم شهرستان باشیم.

امامی افزود: ۱۱ سد معیشتی در بخش کشاورزی شهرستان وجود دارد که ۵ سد سال گذشته فعال شد و در صدد هستیم تا همه این ۱۱ سد را راه‌اندازی و فعال کنیم اما به دلیل حجم بدهی‌های کلان گذشته در این حوزه برخی از پروژه‌ها تعدیل خورده و از این نظر برای شهرستان مشکل اساسی وجود دارد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر