صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ | ۲:۰۲ ب.ظ
0

فرماندار مشگین‌شهر گفت: بررسی‌ها نشان می دهد سهل‌انگاری دلیل آتش سوزی اخیر در پارک جنگلی مشگین‌شهر بوده و عوامل دیگر دخیل نیست.

وراوی :

وراوی:ابراهیم امامی در حاشیه بازدید از پل معلق مشگین شهر در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر دلیل آتش سوزی پارک جنگلی این شهرستان تصریح کرد: به دلیل اینکه باغداران و مسافران از امکانات پارک استفاده می کنند ما شاهد یک مورد آتش سوزی در پارک بودیم.

وی افزود: در این آتش سوزی نیم هکتار از پوشش گیاهی پارک از بین رفت و این در حالی است که پارک جنگلی مشگین شهر در داخل شهر واقع شده و به عنوان اتاق پذیرایی شهر مطرح است.

فرماندار مشگین شهر با تاکید به ضرورت محافظت کامل این پارک افزود: ضروری است سهل انگاری ها کنترل شود تا شاهد خسارت در منابع طبیعی و محیط زیست شهرستان نباشیم.

امامی، مشگین شهر را یک شهر توریستی توصیف کرد و گفت: خیل عظیم گردشگران وارد این شهرستان می شوند و لازم است اطلاع رسانی لازم برای نحوه استفاده صحیح از امکانات گردشگری از سوی نهادهای متولی انعکاس یابد.

وی در خصوص تکرار قطع درختان پارک جنگلی مشگین شهر گفت: انتظار می رود شهرداری مشگین شهر مدیریت مناسبی در این خصوص اعمال کند تا گاها شاهد ساخت و ساز غیر مجاز و قطع اشجار در حاشیه پارک نباشیم.

فرماندار مشگین شهر با اشاره به اختصاص ۵۴ میلیارد ریال به شهرداری مشگین شهر و ۱۵ میلیارد ریال به هر یک از پنج شهرداری دیگر شهرستان مشگین شهر در سال گذشته اظهار داشت: تغییر سیمای شهر در این شهرستان رضایت بخش نیست و باید تلاش ها مضاعف شود.

امامی با ابراز امیدواری به تحرک بیشتر شهرداری مشگین شهر گردشگری را از اولویت های اصلی مشگین شهر نامید و افزود: امروز ظرفیت های گردشگری این منطقه برای کل کشور شناخته شده است و نمونه آن را می توان در المان پل معلق مشاهده کرد.

زیرساخت های گردشگری دچار مشکل است

رئیس شورای برنامه ریزی شهرستان مشگین شهر تاکید دارد که این شهرستان به عنوان منطقه توریستی و مقصد گردشگری مورد استقبال است و خیل عظیم مسافران به واسطه پل معلق وارد این شهرستان می شوند.

فرماندار مشگین شهر افزود: از بعد از افزایش ورود مسافران مشکلات زیر ساخت های گردشگری عیان شده و امروز مشاهده می شود در تجهیز زیرساخت ها نیازمند برنامه ریزی و اختصاص اعتبار مناسب هستیم.

امامی عمده کمبودهای زیرساختی را مراکز اقامتی، علائم و تابلوهای گردشگری، سرویس عمومی و بهداشتی و ساماندهی محورهای ارتباطی گردشگری دانست و گفت: انتظار می رود استان اعتبار مناسب برای بهبود زیرساخت ها اختصاص دهد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر