صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ | ۲:۳۳ ب.ظ
0
به صورت رسمی و در قالب آیین کلنگ‌زنی

خیر ایرانی مقیم آمریکا در اردبیل مدرسه می‌سازد

با حضور مسئولان استان اردبیل و به همت خیر ایرانی مقیم آمریکا یک واحد آموزشی احداث و راه‌اندازی می‌شود.

وراوی :

وراوی:در مراسمی که صبح امروز در حیاط مدرسه پنج تن آل عبا برگزار شد، آزاده وثوقی که در ایالات فلوریدای آمریکا زندگی می‌کند احداث مدرسه سه کلاسه‌ای را متقبل شد تا به یاد همسرش علیرضا سیدی این واحد آموزشی احداث شده و به یاد مرحوم همسرش نامگذاری شود.

در این مراسم مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با قدردانی از همت خیرین و تلاش نوسازی مدارس در ساخت و تحویل واحدهای آموزشی اظهار کرد: برای اینکه آموزش و پرورش بتواند نفس راحت بکشد و از نظر فضای آموزشی مشکلی نداشته باشد، قطعا تلاش و جدیت ما بر این خواهد بود تا از خیرین و نیکوکاران حمایت واقعی انجام شود.

صابر سپهری از خیرین به عنوان ریه و نفس‌گاه‌ آموزش و پرورش نام برد و گفت: ساخت مدرسه به همت خیرین نه تنها از تراکم فضای آموزشی می‌کاهد، بلکه کار نیک و ماندگاری است که برای همیشه می‌تواند به عنوان یک اثر جاودانه از آثار و نتایج آن همه استفاده کنند.

وی افزود: ما خوشحال هستیم که از کشور آمریکا یک خیر ایرانی به شهرمان آمده تا مدرسه‌ای را به نیت خداپسندانه و به یاد همسرش بسازد که قطعا این حرکت ماندگار خواهد بود.

خیر ایرانی مقیم آمریکا نیز در سخنانی بیان کرد: همسرم بعد از تحصیل در دبیرستان حلی تهران و افتخارآفرینی در المپیاد ریاضی بدون کنکور وارد دانشگاه شریف شد و در رشته برق تحصیلاتش را ادامه داد، سپس در مقطع تحصیلات تکمیلی به آمریکا سفر کرد تا به مدت سه سال تحقیقاتش را در شرکت فیلیپس انجام دهد.

آزاده وثوقی یادآور شد: همسر بنده شش سال استاد دانشگاه نیویورک بود، سپس به همراه بنده در دانشگاه فلوریدا مشغول تحصیل بودیم که دو ماه پیش در سن ۴۰ سالگی به دلیل سانحه‌ای که حین غواصی رخ داد، دچار سکته قلبی شده و دار فانی را وداع گفت.

وی افزود: طی ماه‌های اخیر بنده اصلا حال خوبی نداشتم و با راهنمایی پدر و مادر تصمیم گرفتم تا به زادگاه پدرم اردبیل سفر کرده و مدرسه‌ای را به نام علیرضا سیدی همسر پرتلاشم بسازم.

وی با نام بردن از خصوصیات و سجایای اخلاقی علیرضا سیدی به عنوان یک معلم دلسوز با رفتار و کرداری شایسته، قلبی رئوف و مهربان و دستی سخاوتمندانه تصریح کرد: امیدوارم مدرسه‌ای که در این منطقه احداث می‌شود، محل تحصیل دانش‌آموزانی باشد که آینده‌سازان این مملکت و نظام اسلامی به شمار روند.

خیر ایرانی مقیم آمریکا افزود: به دلیل آنکه پدرم اصالتا اردبیلی است و حدود ۱۲ سال پیش به تهران رفته‌اند، بنده تصمیم گرفتم در زادگاه پدرم اردبیل که آوازه این شهر نیز در دنیا شایسته و مناسب است، مدرسه خیرخواهانه‌ای احداث کنم که قطعا این مدرسه منشاء خیر و برکت خواهد بود.

وثوقی ادامه داد: ۱۰ روز پیش از آمریکا با نیت کلنگ‌زنی این مدرسه و کمک به احداث آن به ایران سفر کردم و اگر استطاعت مالی اجازه دهد مدارس دیگری را نیز با نیت خیرخواهانه می‌سازم و قطعا در این امر خیر مشارکت خواهم کرد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر بنده استاد رشته برق و مخابرات در دانشگاه ایالت فلوریدا و علاقمند به کارهای خداپسندانه و خیرخواهانه هستم.

قرار است خانم دکتر آزاده وثوقی مدرسه سه کلاسه خود را در کنار واحد آموزشی پنج ‌تن ‌آل عبا در اردبیل احداث کند.

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر