صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ | ۳:۱۹ ب.ظ
0

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: برای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی، جریمه تخریب به ۶ میلیون تومان برای هر هکتار افزایش یافته است.

وراوی :

وراوی: شهامت هدایت پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات منابع طبیعی استان اردبیل با حضور نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حفظ و حراست از منابع طبیعی تکلیف شرعی و قانونی هر فرد بوده و همگان باید در این راستا تلاش و اهتمامی جدی داشته باشند.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و فضای سبز در سطح استان اردبیل افزود: برای جلوگیری از تخریب اراضی ملی با استقرار اکیپ‌های ویژه در نقاط حساس و افزایش جریمه تخریب به ۶ میلیون تومان برای هر هکتار که قبلا این مبلغ ناچیز بود توانسته عامل بازدارنده مهمی در این راستا باشد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل بیشترین اختلافات منابع طبیعی با مردم را مشخص نبودن مالکیت منابع طبیعی و مردم برشمرد و تصریح کرد: در این راستا طرح پلاک به پلاک در تمامی شهرستان‌ها آغاز شده که با اجرا و اتمام این طرح بسیاری از مشکلات منابع طبیعی با مردم مرتفع می‌شود.
هدایت بیان کرد: با توجه به اینکه جنگل‌های استان اردبیل جزو جنگل‌های زیست محیطی است بیشترین قاچاق چوب و زغال از حوزه گیلان وارد این استان می‌شود که برای جلوگیری از این امر با سازمان متبوع مکاتبه شده که در صورت موافقت می‌توانیم با ورود به حوزه گیلان در منطقه با قاچاقچیان چوب و زغال برخورد کنیم.
وی با بیان اینکه دام موجود در استان سه برابر ظرفیت مراتع است، گفت: امسال توانستیم با استقرار نیروهای یگان حفاظت در گلوگاه‌های استان از ورود پیش از موعد دام به مراتع ییلاقی استان جلوگیری کنیم تا بتوانیم از تخریب منابع طبیعی در این مناطق جلوگیری کنیم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر