صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ | ۵:۳۷ ب.ظ
0

شهردار اردبیل گفت: به کار بردن المان‌های و نمادهای بومی اردبیل و لحاظ مسائل بومی منطقه در طراحی فضاهای شهری در اردبیل باید مورد توجه متولیان امر قرار بگیرد.

وراوی :

وراوی:حمید لطف‌اللهیان ظهر امروز در نشست مشترک با مدیر عامل و اعضای گروه سرمایه‌گذاری شرکت تیراژه‌گستر در اردبیل اظهار داشت: با توجه به نقش مجتمع تیراژه در ایجاد تحول در حوزه‌های اقتصادی و گردشگری شهر اردبیل همکاران ما در شهرداری اردبیل در سریع‌ترین زمان ممکن نقشه‌های ارائه شده از سوی شرکت مشاور طرف قرارداد با شرکت سرمایه‌گذاری تیراژه گستر را بررسی خواهند کرد.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده از نمادهای بومی اردبیل در طراحی این مجتمع بیان کرد: به کار بردن المان‌های مختص اردبیل و لحاظ مسائل بومی منطقه در طراحی مجتمع تیراژه به طور قطع استقبال مردم از این طرح را دوچندان خواهد کرد و نقش و تاثیر بسزایی در پیشبرد این پروژه دارد.

لطف‌اللهیان با بیان اینکه شهرداری اردبیل در چند روز آینده در ارتباط با رفع برخی موانع پیش روی اجرای طرح مجتمع تیراژه اردبیل با جدیت اقدام می‌کند، گفت: از مسئولان شرکت سرمایه‌گذاری تیراژه گستر انتظار می‌رود تا بدون نگرانی از وجود موانع یادشده به طور همزمان نسبت به آغاز عملیات اجرایی این طرح اقدام کنند.

شهردار اردبیل قرارگیری پروژه مجتمع تیراژه در کنار بزرگراه در حال احداث ولایت به عنوان شاهراه ورودی شهر از سمت سرعین را از مهمترین مزیت‌های آینده این پروژه برشمرد و تصریح کرد: پس از انجام بررسی‌های لازم فنی و اداری و در صورت نیاز تغییرات مورد نظر در اجرای روفوژهای این بزرگراه نیز اعمال می‌شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تیراژه‌گستر نیز در این نشست  با تشریح ابعاد فنی و اجرایی مجتمع تیراژه اردبیل از اتمام عملیات خاکبرداری و گودبرداری این پروژه خبر داد و افزود: طرح‌های پروژه نیز به طور کامل آماده شده و این مجتمع در ۷ طبقه سازه‌ای شامل ۳ طبقه زیرین و ۴ طبقه روی سطح با اسکلت بتن آرمه ساخته می‌شود که پارکینگ هوشمند با ظرفیت بیش از ۵۰۰ دستگاه خودرو، هایپرمارکت به مساحت ۱۰ هزار متر مربع، فود کورت به مساحت یک هزار و ۵۰۰ متر مربع، سینما به مساحت ۲ هزار متر مربع، واحدهای تجاری برند با بیش از ۴۲ هزار متر مربع مساحت، شهربازی سرپوشیده به مساحت ۸ هزار متر مربع از جمله بخش‌های مختلف مجتمع عظیم تیراژه اردبیل است.

مصلحی با بیان اینکه نمای ظاهری و داخلی مجتمع تیراژه اردبیل با در نظر گرفتن اقلیم منطقه و با الگوبرداری از نمادهای بومی و تاریخی این شهر با رعایت آخرین استانداردهای جهانی در زمینه ساخت چنین مجموعه هایی طراحی شده است، گفت: انتظار می‌رود یک سری اصلاحات در اجرای بزرگراه ولایت اعمال شود که همکاران ما برای این اصلاحات آماده هستند و در صورت عملیاتی شدن در کنار افزودن بر زیبایی این بزرگراه امکان ایجاد دسترسی‌های ایمن‌تر به مجتمع تیراژه را نیز فراهم خواهد کرد.

وی عبور لوله اصلی انتقال آب دریاچه شورابیل به رودخانه بالیقلو از تراز سقف طبقه نخست پروژه تیراژه را از دیگر موانع پیش روی طرح برشمرد و اظهار کرد: براساس مذاکرات و مکاتباتی که با شرکت آب منطقه‌ای استان داشتیم راه‌هایی برای رفع این مانع پیشنهاد شده که امیدواریم با هماهنگی شهرداری و آب منطقه‌ای استان نسبت به اجرایی شدن یکی از راه‌های پیشنهادی اقدام شود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر