صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ | ۸:۴۶ ب.ظ
0
معاون دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:

جشنواره روش‌های فعال تدریس مبتنی بر فناوری ریاضی برگزار می‌شود

معاون دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت: جشنواره روش‌های فعال تدریس مبتنی بر فناوری ریاضی سه هفته آینده در استان البرز برگزار می‌شود.

وراوی :

وراوی:مسعود دودانگه ظهر امروز در جشنواره روش‌های فعال تدریس مبتنی بر فناوری زبان انگلیسی در اردبیل اظهار داشت:‌ جشنواره‌ای که در حال برگزاری بوده یک فضای رقابتی نیست بلکه فضایی برای ایجاد تعامل و همفکری بوده و این جشنواره نمی‌تواند پایان کار باشد بلکه شروعی برای اشاعه روش های برتر تدریس در کشور است.

وی بیان کرد: ملاک عمل ما در برگزاری این دوره از جشنواره، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه درسی بوده است که در کیفیت‌بخشی آموزش و پرورش و ارتقای کیفیت آموزشی نقش بسزایی دارند.

دودانگه با اشاره به بندهای سند تحول بنیادین تصریح کرد: در این سند تحول به توسعه زمینه پژوهشگری و افزایش توانمندی‌های حرفه ای به شکل فردی و گروهی میان معلمان و تبادل تجارب و فرصت های بازآموزی مستمر علمی و تحقیقاتی و نیز برگزاری جشنواره‌های الگوهای برتر تدریس تاکید شده  که وزارت در راستای عملیاتی کردن این راهکار اقدام به برپایی این جشنواره کرده است.

معاون دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش از برگزاری جشنواره روش‌های فعال تدریس مبتنی بر فناوری ریاضی سه، در هفته آینده در استان البرز خبر داد و افزود: از دلایل انتخاب این دو درس، مطالعاتی بود که بر روی وضعیت این دو واحد درسی در امتحانات نهایی سال گذشته داشتیم.

وی گفت: متاسفانه این دو واحد درسی افت محسوسی در امتحانات نهایی داشتند و با توجه به اهمیت دروس سال سوم متوسطه دور دوم و تاثیر آنها در کنکور، تصمیم گرفتیم تا برگزاری جشنواره بر اساس این دو واحد درسی برگزار کنیم.

دودانگه با بیان اهداف برگزاری جشنواره اظهار کرد: شناسایی روش‌های موفق و کارآمد تدریس به عنوان نخستین و اصلی ترین هدف در اجرای این جشنواره بوده که با توجه به وضعیت درس انگلیسی در امتحانات نهایی خردادماه ۹۴ در رشته های مختلف تحصیلی، در رشته ریاضی و فیزیک وضعیت درس انگلیسی نسبت به سایر دروس بهتر است

معاون دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش میانگین نمره دانش‌آموزان در زبان انگلیسی ۳ را ۱۳٫۸۱ برشمرد و افزود: نسبت به مدت مشابه سال قبل این مقدار افزایش داشته است.

وی میانگین نمره امتحانات نهایی دانش‌آموزان در رشته تجربی در خرداد ماه ۹۴ را ۱۲٫۴۹ بیان و تصریح کرد: میانگین نمره ورقه دانش‌آموزان در رشته انسانی نیز ۷٫۸۵ بوده که تفاوت بین این رشته با رشته‌های یادشده چشمگیر بوده و این برای ما یک هشدار است.

دودانگه با آرزوی موفقیت برای همه همکاران شرکت‌کننده در این جشنواره بیان کرد: امیدواریم با تجربه‌ای که در این جشنواره ها به‌دست می‌آوریم بتوانیم گاممی در افزایش کیفیت آموزشی و پرروشی و ارتقای کیفیت آموزشی برداریم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر