صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ | ۸:۵۷ ب.ظ
0

فرماندار شهرستان پارس‌آباد گفت: شهرستان پارس‌آباد از قطب‌های کشاورزی کشور بوده به طوری که سالانه حدود ۸۵۰ هزار تن انواع محصولات زراعی و باغی در این منطقه استحصال تولید و روانه بازار می‌شود.

وراوی :

وراوی:مهدی احمدی ظهر امروز در نشست با  سرمایه‌گذاران کشور ترکیه در محل فرمانداری پارس‌آباد اظهار داشت: بستر و شرایط برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف در پارس‌آباد فراهم بوده و در حال حاضر ظرفیت‌های سودآوری در حوزه سرمایه‌گذاری در پارس‌آباد وجود دارد.

وی تبادلات و روابط تجاری و اقتصادی ایران و ترکیه را خوب و مطلوب توصیف کرد و گفت: با برداشته شدن تحریم‌ها، در کنار ارتقای سطح مراودات و روابط و همکاری‌های اقتصادی دو کشور، اقبال سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای به فعالیت در منطقه بیشتر می‌شود.

احمدی با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این شهرستان مرزی بیان کرد: هم اکنون بیش از ۳۰ نوع محصول کشاورزی در این شهرستان تولید و در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌شود که در این حوزه پارس‌آباد از قطب‌های کشاورزی کشور بوده که سالانه حدود ۸۵۰ هزار تن انواع محصولات زراعی و باغی در این منطقه استحصال تولید و روانه بازار می‌شود.

فرماندار شهرستان پارس‌آباد پروژه پایاب سدخدا آفرین را از بزرگترین طرح‌های اقتصادی کشور دانست و افزود: در حال حاضر با اختصاص ۱۴۰ میلیارد تومان این طرح با شتاب مناسبی اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: با تکمیل و بهره برداری کامل از این طرح ملی بیش از ۶۰هزار هکتار از اراضی دیم منطقه مغان به آبی تبدیل و فرصت های سرمایه گذاری در این شهرستان افزایش خواهد یافت.

احمدی با بیان اینکه پارس‌آباد در بحث تولید دانه‌ای روغنی و انواع محصولات سردرختی در جایگاه ممتاز کشوری قرار دارد، افزود: احداث صنایع تکمیلی، بسته بندی، کارخانه روغن‌کشی و نساجی از نیازهای اساسی این شهرستان بوده و از نظر اقتصادی سرمایه‌گذاری در این زمینه‌ها برای سرمایه‌گذاران مقرون به صرفه خواهد بود.

فرماندار شهرستان پارس‌آباد با اشاره به حمایت دولت و استاندار اردبیل از سرمایه‌گذاران خارجی، آمادگی خود را برای همکاری و حضور شرکت‌های خارجی در منطقه اعلام و از دستگاه‌های اجرایی منطقه خواست شرایط را برای سرمایه‌گذاران خارجی تسهیل کرده و با فراهم‌سازی بستر و زمینه فعالیت سرمایه‌گذاران خارجی، تضمین سرمایه شرکت‌ها را فراهم کنند.

عضو هیئت مدیره شرکت هلدینگ آسکون نیز در این دیدار با بیان اینکه ما برای سرمایه‌گذاری در شهرستان پارس‌آباد بسیار علاقمند و راغب هستیم، گفت: قبل از حضور در ایران قابلیت‌ها و ظرفیت‌های پارس آباد را مطالعه و بررسی کرده ایم و در حال بررسی زمینه‌های فعالیت‌های اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه هستیم.

رمضان ایکی‌کات با بیان اینکه شرکت آسکون از شرکت‌های سرمایه گذاری معتبر و بزرگ دنیا است، اظهار کرد: این شرکت دارای برند معتبر و شناخته شده‌ای است و تا کنون در کشورهای مختلف اروپایی در زمینه‌های پتروشیمی، صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی، نساجی، نفت و گاز سرمایه‌گذاری کرده است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر