صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ | ۲:۳۴ ب.ظ
0

بخشدار ارشق گفت: با اجرای طرح های آبرسانی نیمی از جمعیت روستاهای این بخش در آینده نزدیک از آب شرب برخوردار می شوند.

وراوی :

وراوی: ظاهر نوری در حاشیه بازدید از ناحیه صنعتی رضی در جمع خبرنگاران تصریح کرد: در حال حاضر پروژه های آبرسانی در ۲۴ روستا از روستاهای این بخش اجرا می شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری بارش در این منطقه مطلوب بوده است، اضافه کرد: با این وجود برای تامین آب شرب نیازمند اجرای طرح های مختلف آبرسانی هستیم.

نوری تصریح کرد: امسال در دو روستا آبرسانی سیار انجام شده است و متاسفانه در تامین آب کشاورزی و شرب با مشکل مواجه هستیم.

بخشدار ارشق به ضرورت تکمیل سدهای معیشتی در این منطقه تاکید کرد و گفت: سدهای معیشتی در چهار منطقه در حال ساخت است و می تواند وضعیت کشاورزی منطقه را متحول سازد.

وی به ضرورت اجرای پروژه های آبرسانی نوین در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: به دلیل محدودیت منابع آبی کاشت محصولاتی از جمله پسته و زعفران در این بخش مورد توجه قرار گرفته است.

نوری خاطر نشان کرد: در این بخش ۱۵ هکتار از اراضی کشاورزی به کشت پسته اختصاص یافته و متقاضیان نهال یارانه دار دریافت می کنند.

وی افزود: علاوه بر این کشت زعفران در سال گذشته با بیش از دو تن نتایج قابل قبولی در برداشته و امسال توسعه کشت تا ۱۱ تن مورد تاکید است.

بخشدار ارشق در خصوص امکانات و زیر ساخت‌های ناحیه صنعتی رضی تصریح کرد: در ناحیه صنعتی رضی زیرساخت‌هایی مانند آب، برق و مخابرات و جدول گذاری اجرا شده است.

نوری تصریح کرد: اشتغال زایی این ناحیه صنعتی حداقل برای ۵۰۰ نفر است و ما گاز و‌ آسفالت را در سال جاری اجرا خواهیم کرد.

نوری با اشاره به اعلام آمادگی سرمایه گذار تولید کننده پوشاک در این منطقه افزود: هشت سرمایه گذار جهت حضور در ناحیه صنعتی اعلام آمادگی کرده اند.

وی ابراز امیدواری کرد: با اتخاذ تمهیدات مناسب زمینه جذب و نگه داشت سرمایه گذاران فراهم شود.

در این بازدید سرمایه گذار طرح احداث واحد تولید پوشاک نیز از خرید هفت هزار متر مربع زمین در این ناحیه خبر داد و گفت: ساخت این واحد تولیدی ۲۰ درصد پیشرفت دارد و ما امیدواریم در فاز اول برای ۱۵۰ نفر اشتغال ایجاد شود.

علی ایمانی با بیان اینکه برای ساخت این سوله بیش از ۴ میلیارد تومان سرمایه گذاری پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: برای تکمیل آن نیازمند ۸ میلیارد تومان دیگر هستیم.

وی افزود: در فاز اول این واحد تولیدی، تولید پوشاک برنامه ریزی شده و در فاز های بعد تولید پارچه و رنگرزی نیز در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل شرکت پوشاک عرفان افزود: در نظر داریم ۶۰ درصد از تولیدات را به صادرات و ۴۰ درصد را به بازارهای داخلی اختصاص دهیم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر