صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ | ۲:۱۳ ب.ظ
0

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از ایجاد 816 فرصت شغلی در این استان خبر داد.

وراوی :

وراوی: حسین منوری صبح امروز در جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان در اردبیل اظهار کرد: در جلسات و بازدیدهای مکرری که از واحدهای تولیدی مشکل‌دار در قالب ستاد صیانت انجام می‌دهیم، سعی‌مان بر این است تا پایداری اشتغال اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به فعال بودن سامانه رصد اشتغال در سطح وزارت کار گفت: در این سامانه در سال جاری ۸۱۶ فرصت شغلی ایجاد شده توسط دستگا‌ه‌ها و نهادهای دولتی به ثبت رسیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل یادآور شد:‌ ۴۳ فرصت شغلی توسط بهزیستی، ۱۷ فرصت شغلی توسط جهاد کشاورزی، ۲۴۱ فرصت شغلی توسط کمیته امداد، ۷۵ فرصت شغلی توسط علوم پزشکی، ۳۲۶ فرصت شغلی در واحدهای صنعتی و تولیدی و ۱۱۴ فرصت شغلی نیز توسط صندوق کار‌آفرینی و امید به ثبت رسیده است.

منوری تصریح کرد:‌ در سال گذشته سهم استان از تسهیلات اشتغالزایی ۱۱۴ میلیارد تومان بوده که تاکنون به ارزش ۱۰۴ میلیارد تومان طرح اشتغالزا به بانک‌های عامل معرفی شده که از این رقم بیش از ۵۷ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است.

این مسئول افزود:‌ در فاصله دو جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان تعداد ۱۴ طرح اشتغالزا به بانک‌ها معرفی شده است تا با ایجاد فرصت اشتغال برای ۱۲۴ نفر زمینه اشتغال مولد فراهم آید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل تأخیر و تعلل در پرداخت تسهیلات را از سوی بانک‌ها یادآور شد و ادامه داد: در این ارتباط به نظر می‌رسد همچنان برخی از موانع و مشکلات وجود دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل نیز با گله‌مندی از بی‌توجهی بانک‌ها به پرداخت تسهیلات طرح‌های معرفی شده بیان کرد:‌ همچنان از سال‌های گذشته پرونده‌هایی باقی مانده که هنوز بانک‌ها به آن نپرداخته‌اند.

سیدحامد عاملی افزود: بانک‌های عامل به سختی و دشواری به طرح‌های اشتغالزا پاسخ مثبت می‌دهند و موانعی که در این زمینه وجود دارد باید به سرعت برطرف شده و امکان تقویت و توانمندی بیشتر فعالیت‌های اقتصادی را شاهد باشیم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر