صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ | ۷:۰۸ ب.ظ
0

وراوی:معاون خدمات شهری شهردار اردبیل از آغاز عملیات پاکسازی گیاهان خودرو و جلبک‌ها از داخل رودخانه بالیقلوی اردبیل همزمان با اوج گرما در فصل تابستان به همت کارگران و نیروهای خدمات شهری شهرداری خبر داد.

وراوی :

وراوی: سید محمد مدنی ظهر امروز در جریان عملیات پاکسازی بستر و حریم رودخانه بالیقلوی اردبیل اظهار داشت: همکاران ما و کارگران فعال در بخش خدمات شهری منطقه دو شهرداری امروز در طول رودخانه بالیقلو در محدوده پل «یئددی گوز» تا پل قدس نسبت به نظافت و جمع‌آوری جلبک‌ها و سایر گیاهان خودرو از بستر رودخانه اقدام کردند.
وی تصریح کرد: با توجه به اقدام آب منطقه‌ای اردبیل در کاهش حجم آب ورودی به رودخانه بالیقلو در چند روز اخیر، با مکاتباتی که از سوی شهرداری اردبیل با این اداره انجام شده، اختصاص مجدد حق‌آبه قانونی این رودخانه را از مسئولان آب منطقه‌ای اردبیل خواستار شدیم.
مدنی با انتقاد از تعلل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در رهاسازی به موقع حق‌آبه رودخانه بالیقلو، بیان کرد: حق‌آبه مورد نظر پس از ۸ روز از زمان درخواست شهرداری اردبیل در بستر رودخانه بالیقلو رهاسازی شد که این دیرکرد متاسفانه موجبات افزایش میزان آلودگی و رشد جلبک‌ها در بستر رودخانه را فراهم ساخت.
معاون خدمات شهری شهردار اردبیل با اشاره به آغاز فصل گردشگری در استان اردبیل گفت: عدم اختصاص حق‌آبه مصوب رودخانه بالیقلو در چنین شرایطی که به ایجاد فضایی نامطلوب در منطقه منجر می‌شود، به هیچ عنوان با منافع کلان استان و وجهه شهر اردبیل در عرصه اقتصاد گردشگری همخوانی ندارد، بنابراین از متولیان امر انتظار می‌رود تا با اندیشیدن تدابیر لازم از وقوع چنین وضعیتی پیشگیری کنند.
وی با اطمینان خاطر دادن به شهروندان مبنی بر تلاش مجموعه شهرداری اردبیل در پاکسازی به موقع جلبک ها و گیاهان اضافی موجود در بستر رودخانه بالیقلو، از شهروندان خواست تا در حفظ نظافت بستر این رودخانه با مأموران شهرداری اردبیل همچون گذشته نهایت همکاری را داشته باشند.
مدنی با قدردانی از همکاری نزدیک دادستان عمومی و انقلاب اردبیل در پیگیری جدی امور مربوط به رهاسازی حق‌آبه رودخانه بالیقلوی اردبیل اظهار کرد: این رودخانه شاهرگ حیاتی کهن شهر اردبیل بوده که باید با همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه‌های اجرایی استان و شهرداری اردبیل در حفظ شادابی و حیات آن تلاش کنیم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر