صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ | ۸:۵۰ ب.ظ
0

مدیر منطقه نمونه گردشگری نور سبلان گفت: برای تسریع در راه اندازی منطقه نمونه گردشگری نور سبلان نیازمند حمایت مسئولان و استفاده از تسهیلات بانکی هستیم.

وراوی :

وراوی: ابراهیم امامی عصر امروز در جلسه بررسی راهکارهای توسعه صنعت گردشگری در مشگین‌شهر اظهار داشت: در سال گذشته بحث گردشگری اولویت مهم شهرستان محسوب می‌شد که در این راستا با افتتاح المان گردشگری پل معلق تحول عظیمی در بخش گردشگری مشگین‌شهر رخ داد و به دنبال آن در سال ۹۴ برای پاسخگویی به نیاز مسافران باید سرمایه‌گذاری کلان در بخش گردشگری انجام شود.

وی تصریح کرد: خیل عظیم مسافر در این شهرستان بی‌سابقه بود و به دلیل کمبود زیرساخت‌های لازم نظیر مراکز اقامتی، رستوران، سرویس‌های بهداشتی و مشکلات موجود در راه‌های گردشگری دچار مشکل شدیم که در صدد هستیم تا با تامین این زیرساخت‌ها اقدامات شایسته‌ای را برای رفاه حال مسافران و گردشگران انجام دهیم و در کنار این زیرساخت‌ها، از ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی نیز بهره‌مند شویم.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر با قدردانی از مسئولان استانی و شهرستانی اظهار امیدواری کرد با ادامه تعامل سازنده و همدلی و همزبانی شاهد تحولات عظیمی در عرصه گردشگری در سطح استان و شهرستان شویم.

مدیر پروژه منطقه نمونه گردشگری نور سبلان نیز دراین جلسه گفت: این منطقه توسط بخش خصوصی شرکت مکان شهر ابرار اجرا شده و به عنوان بزرگترین مجموعه گردشگری ایران در زمینی به مساحت یک هزار و ۳۰۰ هکتار پیش بینی و تعریف شده که هم اکنون شاهد بهره برداری از ۵ درصد این پروژه عظیم هستیم که شامل طولانی ترین پل معلق خاورمیانه به طول ۳۶۵ متر و عرض ۲ متر و ارتفاع ۸۰ متر از کف دره خیاو چایی،  متل و رستوران، سایت کالسکه سواری، کلبه های کوهستانی، رادیو گردشگری، رستوران گردان و سفره خانه سنتی به همراه وسایل تفریح برای کودکان است.

جواد قربانی از راه اندازی طرح های مختلف در این مجموعه خبر داد و افزود: برنامه ریزی برای احداث پیست ورزش‌های زمستانی، تله کابین و مجتمع آبدرمانی عظیم در این پروژه انجام شده و تاکنون بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال برای ۵ درصد این مجموعه هزینه شده که پیش بینی می شود برای تحقق برنامه های آتی این مجموعه حداقل ۵ هزار میلیارد ریال اعتبار لازم باشد که نیاز به استفاده سرمایه گذار از تسهیلات بانکی بوده و در این راستا سرمایه گذار نیازمند همکاری دولت و مسئولان است.

وی با اشاره به جشنواره پرواز پاراگلایدرها در آسمان پل معلق بیان کرد: محدوده پل معلق بهترین بستر برای فرود و سعود پاراگلایدرها محسوب می‌شود که قرار است در تاریخ ۲۱ و ۲۲ مرداد ماه، با پرواز ۳۰۰ پاراگلایدر مشگین شهر به عنوان مرکز پرواز پاراگلایدر در کشور مطرح شود که با استقبال خوبی از سوی مردم و علاقمندان به این ورزش مواجه شده است.

ایمانی با ابراز گلایه از مسئولان استانی تصریح کرد: با توجه به اینکه افتتاح پل معلق تأثیر مهمی در جذب گردشگران داخلی و خارجی به استان اردبیل داشته، اما هیچ یک از مسئولان استان اردبیل و مسئولان مراکز تفریحی و تاریحی این استان برای  نصب بنرهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی منطقه نمونه گردشگری نور سبلان همکاری لازم را با ما نداشتند و حتی در بعضی از مراکز گردشگری استان، نسبت به برداشتن و تخریب بنرهای تبلیغاتی پل معلق اقدام شده که جای تأسف دارد.

مدیر پروژه منطقه نمونه گردشگری نور سبلان خواستار همکاری ویژه دولت و مسئولان شد و افزود: برای تسریع در راه اندازی منطقه نمونه گردشگری نور سبلان نیازمند حمایت مسئولان و استفاده از تسهیلات بانکی هستیم تا در مدت زمان کوتاه شاهد بهره برداری از کل پروژه باشیم و تحول شگرفی در زمینه مسافر پذیری و رونق اقتصادی در شهرستان مشگین شهر شویم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر