صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ | ۳:۲۱ ب.ظ
0

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امسال شرکت‌های ایرانسل، رایتل و همراه اول و دولت بیش از ۷ هزار میلیارد تومان در حوزه فناوری اطلاعات در کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند.

وراوی :

وراوی:برات قنبری صبح امروز در جلسه شورای اداری استان اردبیل اظهار داشت: در سال گذشته بیش از ۵ هزار میلیارد تومان در حوزه فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری شد، امسال نیز سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات افزایش چشمگیری داشته است.

وی با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری اطلاعات یکی از اولویت‌های اساسی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، افزود: در این راستا اقدامات بسیار اساسی و سازنده‌ای انجام شده که روز به روز شاهد تحولات عظیم در این حوزه هستیم.

معاون برنامه‌ریزی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: نگاه سنتی به حوزه فناوری اطلاعات باید جای خود را به نگاه نوین و استفاده از تکنولوژی‌های جدید بدهد تا بتوانیم در این راستا به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یابیم و شبکه‌های جدید و نوین ارتباطی در کشور را راه‌اندازی کنیم.

قنبری با اشاره به اینکه خدمات‌رسانی اینترنتی به روستاها به ویژه روستاهای محروم و مرزی از اولویت‌های اساسی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، گفت: هر سال ۳۰۰ میلیارد تومان برای خدمات‌رسانی اینترنتی در روستاها سرمایه‌گذاری می‌شود که امسال نیز قرار است سرمایه‌گذاری کلانی در این زمینه انجام شود.

وی بیان کرد: باید توسعه فضای کسب و کار در تمام استان‌ها با همت مدیران و مسئولان استان انجام شود تا بتوانیم رونق اقتصادی در مناطق مختلف کشور را رقم بزنیم و تحول عظیمی در حوزه اشتغالزایی فناوری اطلاعات به وجود آوریم.

معاون برنامه‌ریزی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: هم‌اکنون با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده بیشتر روستاهای کشور از اینترنت پرسرعت برخوردار هستند و در تلاش هستیم اینترنت پرسرعت را در اغلب روستاهای کشور راه‌اندازی کنیم چرا که این امر مطالبه به حق روستاییان کشور است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر