صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ | ۳:۳۰ ب.ظ
0

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در سال گذشته بیش از ۳۰ هزار فرصت شغلی در کشور در بخش‌های مختلف فناوری اطلاعات ایجاد شده است.

وراوی :

وراوی:نصرالله جهانگرد در جلسه شورای اداری استان اردبیل اظهار داشت: باید بتوانیم در کشور بستر مناسبی برای توسعه حوزه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم کنیم که در دنیای امروز استراتژی مهم کشورهای پیشرفته این است که سعی می‌کنند صنعتی را که به دانش وابسته است را در اولویت قرار دهند و این فعالیت‌های دانش‌بنیان سبب قدرت در کشورهای توسعه‌یافته شده است.

وی گفت: ورود دانش و فنّاوری به هر کاری عامل اصلی ارتقا توانمندی‌های یک کشور است که وقتی به برنامه ششم توسعه نگاه می‌کنیم، تنها حوزه‌ای که چند حکم مستقل در بخش‌های مختلف به آن اشاره‌شده، حوزه ارتباطات و فناوری است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در سراسر ایران چه در شهرها و چه در نقاط روستایی نباید محدودیتی در دسترسی به اطلاعات و فناوری وجود داشته باشد چراکه ICT محوریت امنیت ملی و توسعه ایران را فراهم می‌کند.

جهانگرد تصریح کرد: خوشبختانه انواع کاربردها در حوزه ارتباطات و فناوری در زمینهٔ اقتصادی فراهم‌شده است که باید تمامی زیرساخت‌ها با استفاده از فناوری اطلاعات به‌صورت الکترونیکی در خدمت‌ به مردم قرار بگیرد.

وی گفت: در حوزه فناوری اطلاعات سال گذشته بیش از ۳۰ هزار فرصت شغلی در مجموعه فناوری اطلاعات به مشاغل دانش‌بنیان افزوده‌ شده و در حال حاضر نزدیک ۱۰ میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی داریم و ۴ میلیون نفر هم در حال تحصیل هستند.

وی تصریح کرد: باید برای این فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بتوانیم بازار کار فراهم کنیم که توجه به حوزه فناوری اطلاعات در این زمینه حائز اهمیت است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر