صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ | ۴:۴۰ ب.ظ
0

حفر ۲۳۰ حلقه چاه در بخش کشاورزی ارشق بررسی می‌شود

وراوی :

وراوی: ظاهر نوری بعد از ظهر جمعه در بازدید از سدهای معیشتی ارشق تصریح کرد:  مجوز حفر چاه در این منطقه به دلیل اینکه امکان زیست محیطی آن فراهم است صادر شده و درخواست متقاضیان بررسی می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون از تعداد ذکر شده ۹۱ متقاضی مجوز خود را دریافت کرده اند، بیان داشت:در خود رضی چاه های حفر شده نیمه عمیق است و در برخی مناطق با حفر چهار متر به آب می رسند.

بخشدار ارشق تصریح کرد: در عین حال برخی مناطق از جمله روستای «کلی» نیز با حفر ۸۰ متر به آب رسیده اند و چاه ها تا زمانی که پروژه های آبرسانی تکمیل نشده مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

نوری بخشی از تامین آب کشاورزی این منطقه را مربوط به قنات ها دانست و اظهار داشت: ما قنات هایی با عمر سه هزار و ۵۰۰ سال در این منطقه داریم و در خود ارشق ۷۲ قنات دایر است.

وی منبع اصلی تامین آب کشاورزی را پایاب سد سبلان عنوان و اضافه کرد: بهره گیری روستاها از پایاب سد رو به توسعه است و انتظار می رود با قول های مساعد مطرح شده بخش عمده نیاز آبی از پایاب سد تامین شود.

به گفته بخشدار ارشق در این منطقه چهار سد معیشتی نیز در حال ساخت است که هر یک بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به اجرای ۴۰ طرح آبخیزداری افزود: هفت مورد از این طرح ها به اجرا درآمده و در فصول گرم بخش عمده ای از نیازهای آبی را تامین می کند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر