صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دسترسی سریع
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ | ۴:۴۷ ب.ظ
0

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل به ضرورت تدوین نقشه راه پیشگیری اولیه از اعتیاد در این استان تاکید کرد.

وراوی :

وراوی: رویا احمدیان بعد از ظهر جمعه در جمع اعضای کمیته پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با اذعان به طراحی و اجرای نقشه راه پیشگیری از اعتیاد طی پنج سال اخیر تمدید اجرای این طرح برای پنج سال دوم را نیز تاکید کرد.

وی با بیان اینکه تمامی پژوهش ها و مطالعات نشان می دهد پیشگیری به مراتب کم هزینه تر همراه با خروجی بیشتر به نسبت درمان و مبارزه است، افزود: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیز بخش عمده ای از توان خود را معطوف به امر پیشگیری کرده است.

مدیر کل بهزیستی استان به اولویت آموزش پیشگیری اولیه از اعتیاد در محیط های کاری تاکید و اضافه کرد: به منظور پیشگیری باید از تمامی ظرفیت های جامعه استفاده شود و این امر توسط یک یا دو دستگاه اجرایی محقق نخواهد شد.

احمدیان به بهره گیری از افراد آموزش دیده در کارگاه های آموزش پیشگیری اشاره کرد و اظهار داشت: در امر پیشگیری ما نیازمند انتقال تخصصی اطلاعات و آموزش ها هستیم.

وی با بیان اینکه بهزیستی در امر مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر رویکرد خود را جلب مشارکت عمومی قرار داده است، اضافه کرد: کمیته فرهنگی و پیشگیری در نظر دارد با استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و انتقال آموزه ها به عموم مردم سهم مشارکت مردمی را ارتقا بخشد.

مدیر کل بهزیستی استان به رعایت سه مرحله رصد آسیب و شناسایی مناطق آسیب خیز، ارتقا سطح آگاهی مردم و توانمند سازی اشاره کرد و بیان داشت: در هر سه مرحله بهزیستی از سازمان های مردم نهاد به عنوان بازوهای یاری گر خود بهره می برد.

به گفته احمدیان در ادامه نیز در حوزه درمان کمپ های ترک اعتیاد و گروه های مشاور معتادان بهبود یافته فعال شده است که نسبت به ترک فرد معتاد و ممانعت از بازگشت مجدد وی به اعتیاد اقدام می کنند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn