صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۸ ب.ظ
0
رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل:

۷۰ درصد بهای گندم‌ کشاورزان پرداخت شده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: 70 درصد بهای گندم خریداری شده به حساب زارعان و کشاورزان پرداخت شده و 30 درصد مابقی نیز به تدریج در حال پرداخت است.

وراوی :

وراوی: عدیل سروی در مورد آخرین وضعیت خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در استان اردبیل اظهار کرد: کار خرید گندم در ۶۳ مرکز خرید از اوایل خردادماه در مناطق شمالی استان اردبیل آغاز شد به طوری که تاکنون بیش از ۰٫۵ میلیون تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان انجام شده و این روند همچنان ادامه دارد.

وی گفت: در سال گذشته ۲۲۰ هزار تن و سال ماقبل آن ۱۵۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شده بود که بیشترین رقم خرید نیز مربوط به سال ۸۴ بود که از کشاورزان استان بیش از ۴۸۶ هزار تن گندم مازاد بر نیاز زارعان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل یادآور شد: در سال زراعی جاری از ۳۶۸ هزار هکتار اراضی دیم و آبی استان به فضل الهی و نزول رحمت باری‌تعالی که هم میزان بارش و هم پراکنش آن مناسب بوده است عملیات برداشت محصول از مناطق شمالی استان اردبیل آغاز شده و بدون نگرانی خاص خرید گندم تاکنون به انجام رسیده است.

سروی بیان کرد: با تلاش کارشناسان و مهندسان حوزه کشاورزی و بها دادن به تغذیه گیاهی و مقابله به موقع با بیماری‌های زنگ زرد و فوزاریوم و سایر آفات نباتی استان اردبیل توانست در بخش مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی عملکردی مناسب داشته و تندیس همایش سالانه جهاد کشاورزی را به خود اختصاص دهد.

این مسئول ادامه داد: به دنبال نگرانی که نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در مورد خرید گندم داشت ما با برگزاری جلسات مختلف با حضور استاندار اردبیل جوانب امر را به دقت سنجیده و با دقت نظر بیشتر در این حوزه ورود پیدا کردیم به طوری که بیش از ۲۳ جلسه هماهنگی در خرید گندم در مناطق مختلف شهرستان‌ها با همکاری ادارات برگزار شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل یادآور شد: در خرید گندم در کنار فرمانداری‌ها، مسئولان تعاون روستایی، پایانه‌ها و غله و سایر دستگاه‌ها یاریگر ما بودند تا امر خرید گندم در ۶۳ مرکز خرید به انجام برسد.

سروی تصریح کرد: کار خرید گندم در شمال استان به انجام رسیده و ما برای اولین بار با توجه به پیک برداشت گندم در شمال استان موفق شدیم به صورت شبانه‌روزی کار خرید را برای اولین بار انجام دهیم. در برخی از مراکز خرید ما نظیر گوگ تپه و بابک ۱۷ بار شاهد انباشت گندم و خالی شدن آن بودیم به طوری که خرید با آرامش کامل و رضایت خاطر زارعان به انجام رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: همه این اقدامات منجر شده است تا ما تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را خرید کنیم که این خود حرکت و اتفاقی خوب در عرصه خرید گندم و پرداخت بهای آن به شمار می‌رود.

سروی عنوان کرد: مراکز خرید ما همچنان فعال هستند و کار خرید در مناطق مرکزی و جنوبی ادامه دارد که امیدواریم این کار به سرعت و با توانمندی خاص به انجام برسد.

وی یادآور شد: تاکنون ۷۰ درصد بهای گندم خریداری شده به زارعان پرداخت شده و ۳۰ درصد مطالبات زارعان نیز از بابت خرید گندم به قیمت هر کیلو یک هزار و ۱۵۵ تومان در روزهای آینده پرداخت خواهد شد تا این کار به خوبی به سرانجام برسد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر