صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۷ ب.ظ
2

طی حکمی از جانب دکتر دادفر ریاست دانشگاه آزاد مشگین شهر، آقای زمانی بعنوان سرپرست معاونت آموزش و امور دانشجویی دانشگاه آزاد مشگین شهر معرفی شد

وراوی :

وراوی: در جلسه ای که روز شنبه مصادف با روز خبرنگار در دانشگاه آزاد اسلامی مشگین شهر برگزار شد آقای زمانی، دکترای زمین شناسی به عنوان سرپرست معاونت آموزش و امور دانشجویی دانشگاه آزاد مشگین شهر معرفی شد.

در ابتدای جلسه آقای دادفر، گزارش مختصری از فعالیت سه ماهه دانشگاه آزاد ارائه داد.  وی در گزارش خود به عدم صدور دانشنامه ها از سال ۹۱ اشاره کرده و افزود: در سه ماه گذشته بیش از ۱۲۰۰ دانشنامه صادر شده است و این بخش در حال حاضر به روز می باشد.

وی به بروزرسانی سایر بخش های دانشگاه اشاره کرده و تاکید کرد که علی رغم مشکلاتی که پیش از حضور ایشان در دانشگاه در بخش های مختلف به علت عدم رعایت آیین نامه ها، ثبت اشتباه شهریه ها و… بوجود آمده بود بخش های مختلف دانشگاه در حال به روز رسانی خود هستند.

دکتر دادفر به مصوبات دانشگاه آزاد اسلامی کشور در حوزه اقتصاد اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد مصوب کرده است که ۱۲ تا ۱۶ درصد از هزینه های دانشگاه های آزاد می بایست از فعالیت های اقتصادی غیر از دریافت شهریه تامین شود. از اینرو ورود دانشگاه آزاد واحد مشگین شهر را به حوزه اقتصاد اجتناب ناپذیر عنوان کرد و تصریح کرد در پی ورود دانشگاه به حوزه اقتصاد اطلاع رسانی مناسبی انجام شود تا وهن خروج دانشگاه مشگین شهر از مجرای قانونی در شهر ایجاد نشود.

دادفر در ادامه به روند طولانی و پیچیده اخذ رشته کارشناسی ارشد اشاره کرد وگفت: ایجاد بستر لازم برای جذب دانشجویان در حوزه تحصیلات تکمیلی بدون حمایت و همکاری اساتید و کارکنان دانشگاه دشوار است.

وی همچنین از عدم همکاری اساتید، اعضای هیات علمی و برخی همکاران به شدت انتقاد کرد و در تمامی زمینه خواستار همفکری و همکاری آنان شد. وی از عدم ارائه پیشنهاد برای ساماندهی ساختمان طرح ولایت از جانب اساتید و اعضای هیات علمی ابراز نارضایتی کرد.

در ادامه وی آقای فرجی را به عنوان دبیر کمیته حمایت و نظارت بر شورای اقتصاد و دانش بنیان معرفی کرد و از تمامی حضار درخواست کرد در زمینه شروع فعالیت اقتصادی با آقای فرجی همکاری نمایند.

وی همچنین به دانشگاه آزاد لاهرود اشاره کرد و گفت دانشگاه لاهرود با توجه به اینکه فقط ۳۵ دانشجو دارد تا دو سال آینده عملا خالی از دانشجو خواهد بود. از اینرو پشنهاد کرد که دانشگاه آزاد لاهرود با مرکز مشگین شهر تجمیع شود و یا اینکه به فعالیت خود با عنوان پردیس ادامه دهد. البته دکتر دادفر یادآوری کرد که تصمیم این مورد را به مسئولین دانشگاه آزاد لاهرود واگذار کرده است.

دادفر مشکلات متعدد استادسرا  از جمله نبود سرایدار را یادآور شدوپیشنهاد فروش استادسرا را ارائه کرد. همچنین افزود می توان درآمد حاصل از فروش استادسرا را در خوابگاه دانشجویی سابق دانشگاه هزینه کرد تا امکان واگذاری آن به مستاجر فراهم شود.

دکتر دادفر در پایان سخنان خود تاکید کرد که فارغ التحصیلان امروز دانشگاه آزاد، ارائه دهندگان خدمات به خود ما یا فرزندان ما خواهند بود. از اینرو خواستار عزم جدی همکاران در افزایش سطح کیفی آموزش شد. وی بهانه کم سواد بودن فارغ التحصلان آموزش و پرورش را قانع کننده ندانست و گفت: گرچه ورودی های دانشگاه آزاد بدون کنکور هستند و از سطح آموزشی پایینی در آموزش و پرورش بهره برده اند اما باید پذیرفت که ورودی های ما چنین شرایطی دارند و باید با توجه به شرایط موجود برنامه ریزی کرد.

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر