صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ | ۳:۴۵ ب.ظ
0

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل به ضرورت فرهنگ سازی و ترویج ذخیره بند خون ناف در این استان تاکید کرد.

وراوی :

وراوی: رامز نصیری ظهر شنبه در بازدید از بانک بند خون ناف اردبیل تصریح کرد: تا سن پنج سالگی اکثر بیماری های صعب العلاج قابل درمان بوده و برای کودک هیچ راه درمانی به غیر از سلول بنیادی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه به منظور ظرفیت سازی استفاده از سلول بنیادی بانک خون بند ناف در استان از سال ۸۷ فعالیت خود را آغاز کرده است، بیان داشت: هر چند سالانه وضعیت قرارداد رو به بهبود است اما نیازمند اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در این خصوص هستیم.

به گفته رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان تاکنون هفت قرار داد در این بانک منعقد شده و امسال نیز پنج قرارداد دیگر به این لیست اضافه شده است.

وی با بیان اینکه هزینه بالای عقد قرارداد که ۲۲ میلیون ریال حق عضویت است از دیگر موانع استقبال است، اضافه کرد: ما به منظور پاسخ به این مطالبه حق عضویت را در حداقل مقدار ممکن تعیین کردیم و در سه قسط می توانیم دریافت کنیم.

نصیری با اعلام این خبر که اخیرا بیمه الرز نیز پوشش بیمه بند خون ناف را پذیرفته است، عنوان کرد: در واقع بیمه متعهد شده است اگر بانک بند خون ناف غیر قابل استفاده اعلام شود بیمه خسارت ۵۰۰ میلیون ریالی را پرداخت خواهد کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان متذکر شد: در مقایسه با سایر استان ها نیاز داریم در اردبیل اطلاع رسانی بیشتری نسبت به این طرح داشته باشیم و فرهنگ سازی مطلوب انجام شود

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر