صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ | ۷:۳۹ ب.ظ
2
در جلسه بررسی مشکلات دانشگاه آزاد لاهرود عنوان شد:

اسبری: مردم خواستار توسعه دانشگاه آزاد شهر لاهرود هستند

دکتر دادفر در جلسه بررسی مشکلات دانشگاه آزاد لاهرود اظهار داشت : تنها راه برون رفت از مشکلات و توسعه دانشگاه لاهرود تجمیع مرکز لاهرود در واحد مشگین شهر است.

وراوی :

وراوی: جلسه ای با حضور ریاست دانشگاه آزاد شهرستان مشگین شهر ، بخشدار بخش مشگین شرقی، اعضای شورای شهر لاهرود و شهردار لاهرود پیرامون بررسی مشکلات دانشگاه آزاد در ساختمان شورای اسلامی لاهرود برگزار شد.

در این جلسه بهنود اسبری رئیس شورای شهر لاهرود  اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی واحدلاهرود در سال ۱۳۸۴ با اهدای ۱۷ هکتار زمین،۴۰ میلیون تومان وجه نقد ، یک دستگاه سواری از طرف اهالی شهر لاهرود توسط موسسین تاسیس شد و در نیمسال دوم سال۸۸-۸۷ با پنج رشته کاردانی شروع به فعالیت نمود و در حال حاضر نیز با یک رشته فعال با یک نفر نیرو و بدون رئیس فعالیت می نماید .

رئیس شورای اسلامی شهر لاهرود با اشاره به فعالیت ۷ ساله دانشگاه آزاد شهر لاهرود گفت: در این مدت دانشگاه لاهرود شاهد توسعه فیزیکی و علمی نبوده است و از آغازین سال های ایجاد آن تا به امروز فعالیت می نماید و عملا هیچ گونه افزایش رشته و جذب هیئت علمی را شاهد نبودیم و همین امر باعث شده است که دانشگاه لاهرود دچار فترت شده و در آستانه  تعطیلی قرار گیرد.

وی اهدائ زمین رایگان و سایر کمک های مردم را برای ایجاد دانشگاه آزاد لاهرود موجد انتظارات مردمی دانست و افزود: مردم با کمک های خود انتظار پیشرفت و رونق دانشگاه و ارتقائ علمی این شهر را داشتند اما متاسفانه در طول این مدت دانشگاه آزاد لاهرود در سکون  کامل قرار داشته و هم اکنون از وضعیت نامناسبی برخوردار است و به حالت نیمه تعطیل درآمده است که مردم انتظار دارند تدبیری اندیشیده شود تا با افزایش رشته های کارشناسی در این دانشگاه شاهد شکوفایی و توسعه باشیم.

دکتر دادفر سرپرست دانشگاه  آزاد مشگین شهر نیز در این جلسه تلاش های شورای شهر لاهرود را قابل تقدیر دانست و اظهار داشت : وضعیت فعلی دانشگاه لاهرود مورد قبول نیست و شایسته توجه است اما با توجه به اینکه این مرکز هم اکنون با یک رشته  و ۵۰ دانشجو فعالیت می کند که ۱۵ دانشجوی آن هم بزودی فارغ التحصیل می شوند لذا با این شرایط ادامه فعالیت دانشگاه با مشکل مواجه خواهد شد و باید دنبال راهکار برای خروج از وضعیت فعلی باشیم .

سرپرست دانشگاه آزاد مشگین شهر با اشاره به سیاست کلی تجمیع مراکز در واحدهای دانشگاهی گفت: هرچند تمایلی به تجمیع دانشگاه لاهرود در مشگین شهر نداریم اما با توجه به وضعیت فعلی و عدم امکان جذب هیئت علمی و افزایش رشته در دانشگاه لاهرود این امر بهترین راه ممکن به نظر می رسد که تصمیم نهایی با مسئولین شهر لاهرود است که در صورت تمایل این کار عملی می شود.

دادفر محاسن تجمیع دانشگاه لاهرود در واحد دانشگاه مشگین شهر را یاد آور شد و گفت: با وضعیت فعلی و عدم تجمیع مرکز لاهرود در واحد مشگین شهر  امکان افزایش رشته و توسعه وجود ندارد وادامه فعالیت با این شرایط توجیه اقتصادی نخواهد داشت و در یک سال آینده با چالش بزرگی مواجه شده و باید این دانشگاه تعطیل شود.

وی ادامه داد : برای خروج از این وضعیت تبدیل دانشگاه به پردیس یا دانشکده ای از دانشگاه آزاد مشگین شهر پیشنهاد می شود که با این کار دانشگاه لاهرود از این شرایط خارج شده و رونق می گیردو امکان استفاده از اساتید دانشگاه آزاد مشگین شهر نیز وجود دارد اما با عدم تجمیع و حفظ استقلال شرایط سخت شده و امکان توسعه وجود نخواهد داشت.

دادفر در خاتمه گفت: تصمیم نهایی با مسئولین و شورای شهر و هیئت امنای دانشگاه آزاد است و در صورت تمایل ما آماده همکاری برای محقق شدن این پیشنهاد هستیم .

DSC00332 DSC00330

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • هموطن
  سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ در ۰۱:۳۹
  0
  0

  در حالی که واحد مشگین شهر هم در همان رشته هایی که لاهرود دارد دانشجو پذیرش می کند این دانشگاه چگونه می تواند توسعه پیدا کند. خود رئیس شورا ، تنها کارمند این دانشگاه است. واحد مشگین شهر که خودش گیر است اینجا هم با آن ادغام شود مشکلات رفع می گردد. چند صد میلیون پول نقد ، چندین هکتار زمین و … یک آجر هم روی آجری گذاشته نشده. اگر قرار بر تعطیلی بود باید تمام حدود ۲۰۰ میلیون وجه نقد و زمین به مردم بازگردانده شود
 • انوری اذر
  یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ در ۲۱:۰۶
  1
  0

  با سلام اگر دانشگاه ازاد مشگین شهر و لاهرود با هم هماهنگ شوند و تعدادی از رشته ها را یک ترم لاهرود پذیرش کند و تعدادی دیگر مشگین و ترم بعد برای پذیرش رشته ها وضعیت برعکس شود ،شاید بتوان برای توسعه این دانشگاه و افزایش رشته کمک کرد.مورد دیگر جذب اساتید و امکانات این دانشگاه است که باید برای جذب اساتید در دانشگاه لاهرود برنامه ریزی شود و کمبود امکانات این دانشگاه رفع گردد که آن هم نیاز به بودجه دارد .

دیدگاه شما درباره این خبر