صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ | ۸:۲۶ ب.ظ
0
با حرکت خود جوش اهالی قلم و مطبوعات

آیین روز خبرنگار در اردبیل برگزار شد

با حمایت اهالی رسانه و حرکت خودجوش خبرنگاران آیین گرامی داشت روز خبرنگار با حضور جمع پر شوری از اهالی قلم و مطبوعات در اردبیل برگزار شد.

وراوی :

وراوی: مالک رضایی از نویسندگان مطبوعاتی اردبیل با اشاره به اینکه حرفه روزنامه نگاری و خبرنگاری هنر دانست و گفت: کار روزنامه نگاری از نویسنده حوزه علمی سخت تر است چرا که با نگاه و مسئولیت اجتماعی کار می کند.

وی داشتن قلم شیوا و با حلاوت و همراه با عدالت و فرح بخش را از ویژگی‌های خبرنگاری عنوان کرد و افزود: در هر حال این قلم خبرنگار نباید مخرب، تبلیغاتی، دمدمی مزاج و بهانه گیر باشد.

رضایی بیان کرد: حرفه خبرنگاری قبل از مهارت و دانش کار هنرمندانه ای است چون انسان با هر علم و دانشی باشد اگر حال و هوای نوشتن را حس نکند حق مطلب ادا نمی شود و این موضوع در خلق شاهکارهای ادبی چون مثنوی خود را نشان داده است که حضرت مولانا تا طبعش به جوش نمی آمد دست به قلم نمی برد.

این فعال مطبوعاتی با بیان اینکه برای خبر و خبرنگار محدوده خاصی تعریف نشده است، افزود: نباید به خبرنگار تکلیف داد و از او توقع داشت آرزوهای ما را به جای واقعیت و مذاق جامعه را با خواسته‌های ما سازگار کند و اگر زمانی این انتظار برآورده شد نه تنها خبر ارزشی ندارد بلکه خبرنگار ارج و قرب خود را از دست داده است.

در این برنامه میر غنی نظری مدیر مسئول نشریه پیام خلخال نیز  کار خبرنگاری در عصر امروز بسیار خطیر عنوان کرد و گفت: خبرنگار به خاطر مسئولیت اجتماعی که دارد هر زمان در محرومیت و مشکلات معیشتی روبه روست ولی این حس مسئولیت پذیری او را از بقیه حرفه‌ها ممتاز کرده است.

وی خواستار توجه مسئولان به حرفه خبرنگاری شد و بیان کرد: در این بین انتظار خبرنگاران و اهالی مطبوعات از اداره ارشاد اسلامی بیش از سایر است بطوریکه امروز از موسسات و واحد‌های تجاری گرفته تا برخی از اداره‌های غیر تجاری خبرنگاران استان پیام تبریک دریافت کرده‌اند ولی هیچ واکنشی در این روز به خصوص از سوی اداره ارشاد استان صورت نگرفته است.

نظری همچنین خواستار توجه مسئولان به نظام جامع رسانه شد و افزود: در پیش نویس تهیه شده برای این نظام بیشتر افراد دولتی‌ها هستند و خبری از خود صنف خبرنگار نیست که لازم است در این باره بازنگری شود.

مراسم گرامی داشت روز خبرنگار در اردبیل به همت سازمان های مردم نهاد فعال در عرصه فرهنگی و نویسندگی بویژه انجمن روزنامه نگاران ایران ما و با حمایت مالی جمعی از خبرنگاران ترتیب داده شده بود و در پایان از خبرنگاران پیشکسوت استان به دادن هدایایی تجلیل شد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر