صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۰:۴۳ ق.ظ
0

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اردبیل گفت: با فعال سازی خط ۱۲۳ در دو شیفت صبح و بعد از ظهر ارائه خدمات اورژانس اجتماعی این استان هم اکنون شبانه روزی شده است.

وراوی :

وراوی: خسرو امیدوار در دوره آموزشی مددکاری اجتماعی در اردبیل تصریح کرد: خط ۱۲۳ مداخله مددکاران در آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، خودکشی، فرار از منزل و خشونت طی سال های اخیر فعال شده است.

وی متذکر شد: برای اولین بار  این خط به پیشنهاد استان اردبیل در دو شیفت کاری صبح و بعد از ظهر در تمامی شهرها و روستاها دایورت شده تا در هر ساعت از شبانه روز نسبت به ارائه خدمت آماده باشد.

به گفته معاون امور اجتماعی بهزیستی استان همشهریان وافراد در معرض آسیب می توانند در ۲۴ ساعت از شبانه روز موارد آسیب و یا گزارشی از وضعیت آسیب دیدگان را به این خط اعلام کنند.

این مسئول تاکید کرد: در صورتی که نیاز به مراجعه حضوری باشد مددکاران بهزیستی با اکیپ تخصصی در محل آسیب حضور پیدا خواهند کرد.

وی مداخله به هنگام در شرایط بحرانی و بروز آسیب را اهرمی برای مهار آسیب دانست و عنوان کرد: دفتر آسیب دیدگان اجتماعی این معاونت خدمات سیار اجتماعی را نیز فعال کرده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان با اشاره به فعالیت شش پایگاه خدمات اجتماعی سیار اضافه کرد: این پایگاه ها در محلات آسیب خیز و حاشیه شهرها راه اندازی شده که در ارتباط باشناسایی آسیب و ارائه خدمات مشاوره مشغول به فعالیت هستند.

امیدوار به ضرورت به هنگام سازی دانش مددکاران تاکید کرد و بیان داشت: فرایند تشخیص مشکل، نحوه ارائه کمک و فرایند تحلیل شرایط بحرانی باید باید با مهارت پیاده شود تا مشکل فرد آسیب دیده در زمان کوتاه رفع شود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر