صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ | ۴:۰۲ ب.ظ
0
مدیر پایانه مرزی بیله‌سوار:

۲۶ هزار تن کالا از گمرک بیله‌سوار صادر شد

مدیر پایانه مرزی بیله‌سوار گفت: امسال بیش از ۲۶ هزار و ۳۰۰ تن کالا از طریق پایانه مرزی بیله‌سوار به کشورهای مختلف صادر شده است.

وراوی :

وراوی: رضا پناهی صبح امروز در جلسه بررسی میزان مبادلات تجاری از پایانه مرزی بیله‌سوار اظهار داشت: مرز بیله‌سوار جزو ۵ مرز برتر کشور بوده که سالانه شاهد تردد بیش از ۳ هزار مسافر آذری از این مرز بوده و در کنار آن نقش و تاثیر بسزایی در مبادلات تجاری دارد.

مدیر پایانه مرزی بیله‌سوار با بیان اینکه در حال حاضر ۸۱ درصد مسافران ترددکننده از این گمرک به صورت پیاده رفت و آمد می‌کنند، تصریح کرد: امسال ۲۷۴ هزار و ۴۵۰ مسافر شامل ۲۵۸ هزار و ۶۰۳ نفر مسافر خارجی و ۱۵ هزار و ۸۴۷ نفر مسافر ایرانی از مرز بین‌المللی بیله سوار تردد کرده‌اند.

وی از کسب رتبه دوم کشوری مرز بیله‌سوار در تردد ناوگان سواری خبر داد و افزود: در ضریب اشغال صندلی ناوگان عمومی مسافری نیز این گمرک رتبه نخست کشوری را با توجه به شاخص‌های مورد نظر کسب کرده که تلاش و جدیت بر هر چه بهتر کردن این رتبه‌ها است.

مدیر پایانه مرزی بیله‌سوار با اشاره به صادرات بیش از ۲۶ هزار و ۳۰۰ تن کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار بیان کرد:‌ اغلب این محصولات شامل انواع تولیدات کشاورزی، سیب‌زمینی و بیسکویت بوده که توسط یک هزار و ۲۵۰ دستگاه ناوگان باری به کشورهای روسیه جمهوری آذربایجان و گرجستان صادر می‌شود.

پناهی از واردات ۵۵۰ تن کالا شامل کنجاله، سبوس، تفاله و پنبه‌دانه از طریق گمرک بیله‌سوار خبر داد و گفت: در مجموع ۶۶ هزار و ۶۸۵ تن کالا توسط ۳ هزار و ۱۲۳ دستگاه ناوگان باری از این گمرک ترانزیت خروجی و ۶۷ هزار و ۳۶۸ تن کالا نیز توسط ۳ هزار و ۱۶ دستگاه ناوگان از این گمرک ترانزیت ورودی شده است.

وی عمده کالاهای ترانزیت خروجی را آب معدنی، لوازم خانگی، پوشاک، لوله پلیکا، میلمان، پروفیل، نئوپان، کاشی و نمک برشمرد و اظهار کرد: قیر، گندم، مواد غذایی، لوازم خانگی، سنگ‌های ساختمانی، آرد، گندم، تخته الوار، انواع بنزین، گازوئیل، نوشابه، روغن نباتی نیز مهمترین کالاهای ترانزیت ورودی از این گمرک بوده است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر