صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ | ۵:۳۶ ب.ظ
2

نمایشگاه اسناد و عکسهایی از مشگین قدیم، با هزینه شخصی آقای ایرج موذن زاده و مستندات آقای نصیر یعقوبی بمدت یک ماه در کاشی و سرامیک موذن زاده دایر خواهد بود.

وراوی :

به گزارش وراوی؛ نمایشگاه اسناد و عکسهایی از مشگین شهر قدیم، از ۱۴ مرداد تا ۱۴ شهریور، اسناد و تصاویری که پژوهشگر مشگین شهری آقای نصیر یعقوبی در طی چندین سال جمع آوری کرده است را به نمایش گذاشته است.

آقای یعقوبی در این رابطه به خبرنگار واروی گفت: ۱۴ مرداد ۱۳۱۳ روز شهر شدن مشگین شهر است که بنده مستنداتی در این زمینه در اختیار دارم. به همین مناسبت با همکاری صمیمانه آقای ایرج موذن زاده تصمیم گرفتیم نمایشگاهی از اسناد و تصاویر مربوط به مشگین قدیم را به نمایش در آوریم.

در این نمایشگاه که به مدت یک ماه در میدان چمران (موییل فلکه سی) در مغازه کاشی و سرامیک موذن زاده دایر است اسناد و تصاویر شماره گذاری شده به صورت مرتب در فضایی زیبا و به همراه موسیقی به نمایش گذاشته شده است. دفتری نیز تعبیه شده است که بازدیدکنندگان می توانند نظرات، پیشنهادات و یا خاطرات خود را در آن ثبت نمایند.

گفتنی است این نمایشگاه با هزینه شخصی آقای ایرج موذن زاده برپا شده است که مستندات آنرا آقای نصیر یعقوبی طی چندین سال تلاش بی چشم داشت جمع آوری کرده است.

انتظار می رود نهادهای ذیربط در اجرای چنین برنامه هایی پیش قدم شوند و با برپایی چنین برنامه‌هایی در مقابل موج تخریبی که علیه مشگین شهر ایجاد شده است فرهنگ سازی نمایند. مسلما آشنایی مردم با تاریخ و تمدن خود، اعتماد به نفس مردم را افزایش خواهد داد. همچنین امیدواریم نهادهای ذیربط متوجه این فداکاریهای مردمی شده و از افرادی که با تلاش و هزینه خود در مسیر فرهنگ سازی شهر تلاش می کنند، حمایت و تقدیر بعمل آورند. باشد که این خوی نیک در بین تمامی مردم شهر تسری یابد.

خبر: رافق مجتهدزاده

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • امیر
  یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ در ۱۷:۵۴
  2
  0

  این از بی … اداره ارشاد اسلامی مشگین شهره که مردم می بایست تو مغازه شخصی خودشون و با هزینه خودشون چنین برنامه هایی رو اجرا کنند
 • یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ در ۱۷:۳۹
  2
  0

  بنده به نوبه خود از آقای یعقوبی و بویژه آقای موذن زاده کمال تشکر را دارم که با این حرکت فرهنگی و فداکاری خود، نشان دادند که همچنان مشگین شهر در عرصه فرهنگ و هنر طلایه دار جامعه در خود تکیده ماست. امیدوارم این حرکت در کنار فواید فرهنگی متعددی که برای شهرمان دارد باعث حرکت نهادهای فرهنگی شهر نیز باشد

دیدگاه شما درباره این خبر