صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ | ۶:۴۱ ب.ظ
1

استاندار اردبیل گفت: دشت مغان یکی از قطب‌های تولید هندوانه در کشور است که نیاز است صنایع تبدیلی هندوانه در این منطقه راه‌اندازی شود.

وراوی :

وراوی: مجید خدابخش بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: متأسفانه هندوانه تولید شده در دشت مغان به صورت خام و با قیمت پایین به فروش می‌رسد و این امر کشاورزان منطقه را با مشکل روبه‌رو کرده است.

وی گفت: با راه‌اندازی صنایع تبدیلی محصول هندوانه می‌توانیم علاوه بر درآمدزایی و اشتغال در منطقه شاهد توسعه صادرات این محصول به کشورهای همجوار باشیم تا دغدغه و نگرانی کشاورزان منطقه برطرف شود.

استاندار اردبیل بیان کرد: بسیاری از نوشیدنی‌ها از طریق محصول هندوانه درست می‌شوند و ما نتوانسته‌ایم از این فرصت در راستای تولید انواع نوشیدنی از هندوانه استفاده کنیم که نیاز است در این راستا تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شود.

خدابخش تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی بخش کشاورزی استان نبود صنایع تبدیلی است که این امر سبب شده است بسیاری از محصولات کشاورزی استان اردبیل به صورت خام و با قیمت پایین عرضه شود و دیگران از این امر سود می‌برند.

وی با بیان اینکه استان اردبیل یکی از قطب‌های تولید گندم در کشور به حساب می آید، افزود: نبود صنایع تبدیلی گندم نیز یک مشکل اساسی است که باید برای راه‌اندازی صنایع تبدیلی گندم برنامه‌ریزی اساسی انجام شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان که وعده‌هایی در مورد انجام پروژه‌ها در بخش‌های مختلف به مردم داده‌اند باید از عملکرد خود گزارش دهند و در صورت عدم تحقق وعده‌های خود مورد نقد قرار می‌گیرند و باید پاسخگو باشند.

خدابخش یکی از ابتکارات اساسی در هفته دولت در اردبیل را بررسی وعده‌های داده شده توسط مسئولان به مردم برشمرد و گفت: شعار دولت یازدهم عمل به وعده‌های داده شده است و مدیران در این راستا باید بدون مطالعه، هیچ وعده‌ای که امکان تحقق آن وجود ندارد به مردم ندهند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر