صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۸ ب.ظ
0
علیرضا علیپور خبر داد:

ریشه کنی بی سوادی در کوثر

وراوی: فرماندار شهرستان کوثر گفت:ریشه کنی بی سوادی موجب رشد و تعالی فکری جامعه می شود.

وراوی :

وراوی: علیرضا علیپور روز یکشنبه در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان کوثر افزود: وجود حتی یک نفر بی سواد شایسته شهرستان و مردم فرهنگ دوست این دیار نیست.
وی با اشاره به اینکه یکی از مقدمه های اصلی این طرح داشتن آمار بی سوادان است اضافه کرد: سن جامعه هدف این طرح بین ۱۰تا ۴۹ سال است و شناسایی افراد بی سواد توسط آموزش و پرورش ، مراکز بهداشتی، آموزشی، دهیاری ها، صنوف و سایر مراکز مربوطه انجام شده است.
وی همچنین بر جلوگیری از بازگشت به بی سوادی هم تاکید کرد و افزود: هزینه های بسیاری برای باسوادی بی سوادان صرف می شود و از این رو با برنامه ریزی و اتخاذ راهکارهای مناسب باید از بازگشت به بیسوادی جلوگیری کرد.
وی ایجاد انگیزه و تشویق بی سوادان برای شرکت در کلاس های سواد آموزی را ضروری دانست و بیان کرد: باید از اطلاع رسانی و بکارگیری شیوه های توجیه و تبلیغ از ظرفیت های موجود استفاده کرد و انتظار می رود دستگاه های اجرایی شهرستان با همکاری نهضت سواد آموزی نسبت به سرعت بخشی به روند شناسایی و آموزش افراد بی سوادی اقدام کنند.
وی بااشاره به باسوادی بالای ۹۰ درصدی جمعیت شهرستان اضافه کرد: امیدواریم تلاش مضاعفی در مبارزه با بی سوادی در کوثر ایجاد و در آینده نزدیک شاخصه های سوادآموزی آن به حدود ۱۰۰ درصد برسد.
فرماندار کوثر گفت: ریشه کنی بی سوادی از جامعه نیازمند عزم جدی و مشارکت جمعی است و در این عرصه همه باید پشتیبان و همراه آموزش و پرورش باشند.
مدیر آموزش و پرورش کوثر هم در این جلسه گفت: چهار هدف اصلی سواد آموزی شامل طرح اولیا و بی سوادان گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ساله ، استفاده از ظرفیت دستگاه های دولتی در حذف بی سوادان و کم سوادان و انسداد مبادی بی سوادی در دستور کار و اولویت بندی است
شهرستان کوثر به مرکزیت شهر گیوی در ۸۵ کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر