صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ | ۳:۵۸ ب.ظ
0

فرماندار شهرستان گرمی گفت: با راه‌اندازی سد عمارت گرمی برای ۶۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده و این امر از مهاجرت در منطقه جلوگیری می‌کند.

وراوی :

وراوی: میرعلی رحیمی‌زاد پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در کارگاه سد عمارت گرمی اظهار داشت: رودخانه دره‌رود یکی از سرشاخه‌های رود ارس وده که با احداث سد عمارت زمینه‌های توسعه و بهبود کشاورزی، دامداری، مهار و مدیریت آب‌های خروجی از کشور و جلوگیری از شستشوی منابع خاکی دشت‌های استان و نیز بهبود معیشت و رفاه عمومی مردم منطقه فراهم می‌شود.

وی گفت: از جمله اهداف این پروژه مهم می‌توان به جلوگیری از بروز ۱۳۲ میلیون متر مکعب آب از رودخانه دروه‌رود، تامین آب شرب، توسعه و بهبود ۱۲ هزار هکتار از اراضی حوزه شهرستان گرمی و کاهش نرخ مهاجرت با ایجاد فرصت‌های شغلی و تامین نیاز زیست‌محیطی اشاره کرد.

رحیمی‌زاد افزود: از اثرات اجتماعی و اقتصادی این طرح نیز می‌توان به اشتغالزایی مستقیم ۶۰۰ نفر و رونق کسب و کار با توسعه باغات و زمین‌های‌کشاورزی اشاره کرد که تا به امروز حفاری و لاینینگ دو رشته تونل انحراف به طول یک هزار و ۲۶۴ متر و نیز عملیات اتمام قسمت‌های تزریقی و تماس تونل‌های انحراف به انجام رسیده است.

فرماندار شهرستان گرمی تصریح کرد: طرح عمارت علاوه بر احداث سد مخزنی عمارت، تاسیسات وابسته و راه دسترسی به محل پروژه است که ساختمان این سد در مرز استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل واقع شده است.

وی بیان کرد: این پروژه در فاصله ۱۵۰ کیلومتری شهر اردبیل، ۸۰ کیلومتری شهرستان گرمی و ۱۰۰ کیلومتری شهرستان‌های مشگین‌شهر و پارس‌آباد واقع شده است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر