صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ | ۲:۰۷ ب.ظ
35

این نوشته که کاملا مهندسی شده و غرض ورزانه است توسط یکی از کارمندان معلوم الحال دانشگاه پیام نور که در گذشته دانشگاه را جولانگاه خود و اشخاص هم طیف خود کرده بود و امروز در مسیر تغییرات مدیریتی و داخلی دانشگاه که امری طبیعی است جولانگاه خود را از دست داده طراحی شده و در سایت مذکور بدون مشخص کردن هویت خود انتشار داده شده است. به بیان روشن غرض هاو کینه های خود را در آن نوشته قی کرده است و براساس منافع شخصی تحریر شده که فاقد هرگونه ارزش است.

وراوی :

وراوی: یکی از سایت های محلی مطلبی با عنوان” وعده های نسنجیده و بی اساس مسئولان در برخی دانشگاه” در خروجی سایت خود قرار داده است که ظاهرا در راستای بیان مشکلات دانشگاه و نقدعملکردمدیریت فعلی انتشار یافته اما مطمئنا غرض و کینه ورزی محرر متن از نگاه تیزبینانه خوانندگان به دور نخواهد ماند.

قبل از پرداختن به وضعیت ماضی و فعلی دانشگاه پیام نور لازم می دانم سطوری چند در مورد متن منتشر شده در سایت مذکور عرض نمایم.

این نوشته که کاملا مهندسی شده  و غرض ورزانه است توسط یکی از کارمندان معلوم الحال دانشگاه پیام نور که در گذشته دانشگاه را جولانگاه خود و اشخاص هم طیف خود کرده بود و امروز در مسیر تغییرات مدیریتی و داخلی دانشگاه که امری طبیعی است جولانگاه خود را از دست داده طراحی شده و در سایت مذکور بدون مشخص کردن هویت نویسنده انتشار داده شده است. به بیان روشن غرض هاو کینه های خود را در آن نوشته قی کرده است و براساس منافع شخصی تحریر شده که فاقد هرگونه  ارزش است.

بنده بعنوان دانشجوی پیام نور که از سال ۸۹ در این دانشگاه تحصیل کردم و با مشکلات دانشگاه   آشنا هستم به درستی می دانم که از زمان حضور سرپرست فعلی دانشگاه پیام نور استان در راس امورات چه تحولاتی در دانشگاه رخ داده است.

در گذشته حمایت طیفی از یک فرد معلوم الحال و عقده ای که  با پشتوانه برخی نهاد ها به دانشگاه تحمیل شده بود  فضای تهوع آوری را در دانشگاه ایجاد کرده بود. عقده گشایی این فرد تا جایی بود که به دلیل همسو نشدن دانشجو با منویات مذموم خود حتی کار را به درگیری کشید و فضا علمی و دانشگاهی را عملا به فضای تنش و درگیری مبدل کرد.

نبود سیستم خاص برای جذب مدرسین روزنه را برای سواستفاده این فرد کاملا باز کرده بود و بدین وسیله از افراد هم طیف خود دلبری می کرد و هر کس که هم مرام این فرد بود بعنوان مدرس جذب می شد و بعضا خروج از قاعده آنچنان مشهود بود که افراد با رشته تحصیلی غیر مرتبط برای مثال با مدرک فقه اسلامی در تدریس دروس غیر مرتبط مثلا حقوق اساسی( از کتاب های تخصصی رشته حقوق) به کار گرفته می شد و در صورت اعتراض دانشجو ،علیه وی صورتجلسه تنظیم می شد و انگ “مشوش ” به دانشجو زده می شد.

قصد نبش گذشته را ندارم اما در وصف گذشته همین بس که اگر بخواهم از مشکلات و کاستی های دانشگاه پیام نور در گذشته بنویسم به جرات می توانم بگویم که باید یک کتاب تالیف کرد!

بگذریم! با استقرار دولت تدبیر و امید خوشبختانه هرچند دیر اما پالایش در بدنه مدیریتی ادارات مختلف و مراکز علمی فضا را تلطیف کرد و تندرو ها جای خود را به افراد متخصص و متعهد دادند تا بدین وسیله شاهد ظهور فضای در شان دانشگاه و دانشجو در دانشگاه ها باشیم که دانشگاه پیام نور استان اردبیل از این امر مستثنی نشد .

هرچند ذکر همه کاستی های گذشته در این وجیزه نمی گنجد و مجالی دیگر می طلبد اما ذکر مواردی چند بی بهره نخواهد بود.

عدم جهت گیری مناسب در خصوص ارتقاء علمی دانشگاه پیام نور استان ، عدم توجه به بحث تحصیلات تکمیلی و عدم توجه به بحث افزایش درآمد زایی غیر وابسته به شهریه دانشجو و حوزه های پژوهش، جذب سلیقه ای اساتید حق التدریس در دانشگاه و بسیاری از کاستی های دیگر که امروز هر فردی براحتی تشخیص می دهد که در گذشته کار زیربنایی و آینده نگرانه ای نبوده که هیچ بلکه در بحث افزایش رشته های کارشناسی  و ارشد توفیقی حاصل نشده است .

حمل بر مجیز گویی نباشد . دکتر مهرداد محرم زاده با درجه علمی دانشیاری عضو هیئت علمی دانشگاه سراسری ارومیه با سابقه درخشان مدیریتی در دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه پیام نور مشگین شهر نشان داد که مدیری مدبر و تلاشگر است و فردی ذی نفوذ و نافذ کلام در بدنه وزارت علوم و تحقیقات می باشد .

از کارنامه درخشان این مدیر در سال های گذشته می توان اخذ مجوز افزایش ۹ رشته کارشناسی در عرض ۳ سال و احداث فاز دو ساختمان پیام نور مشگین شهر را برشمرد.

و اما امروز این فرد با حمایت همه نمایندگان استان اردبیل و نظر مساعد استاندار محبوب استان جناب اقای خدابخش از سوی وزارت علوم حکم ریاست دانشگاه پیام نور استان اردبیل را بدست گرفته است و از همان آغازین روزها با تدبیر و تلاش کشتی دانشگاه را به سوی ساحل علمی سوق داده است .

دکتر محرم زاده با ورود به بحث تحصیلات تکمیلی  نشان دادکه جهت گیری به جا و مناسبی را انجام داده و به این باور رسیده است که دانشگاه نیازمند رشد علمی می باشد و جز ورود به بحث پژوهش و تحصیلات تکمیلی محقق نمی شود.

ایجاد مدیریت سیستماتیک و استفاده از نیروهای متخصص و متعهد و بسترسازی برای تحصیلات تکمیلی در رشته های زبانشناسی، تاریخ، اقتصاد، اخلاق اسلامی،کشاورزی، تربیت بدنی و روانشناسی که طبق آیین نامه وزارت علوم در شهریور ماه امسال در دفترچه سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

اخذ مجوز شرکت دانش بنیان و شرکت دانشگاهی گردشگری سلامت و تفریحات سالم که برای اولین بار در استان برای دانشگاه پیام نور انجام شده است که هم زمینه ارتقائ علمی و هم در آمدزایی را برای مراکز و واحدهای استان فراهم خواهد کرد ، اضافه کردن فضای۲۰ هکتاری بوس جین در اطراف اردبیل با مجوز شورای برنامه ریزی استان به منظور ایجاد مزرعه پژوهشی و کشاورزی، ایجاد بخش مستقل آموزش الکترونیکی و چند رسانه ای ، توسعه فضای فیزیکی دانشگاه پیام نور مشگین شهر و تکمیل فضای فرهنگی دانشگاه پیام نور مشگین شهر که سالیان سال بلا تکلیف مانده بود و فعال کردن بحث انجمن های علمی که در سال های گذشته کاملا مغفول مانده بود و به هیچ عنوان اجازه فعالیت انجمن های علمی را نمیدادند و همچنین ایجاد وفاق و همدلی و وحدت در بین کارکنان که موجب ایجاد انگیزه مضاعف شده و افزایش کیفیت کاری را فراهم کرده است و از همه مهم تر ایجاد کمیته ویژه جذب مدرسین برای ارتقاء سطح کیفی جذب مدرسین که هرگونه روزنه سو استفاده افرادی که در گذشته سواستفاده های زیادی از نبود این کمیته می کردند و بدون ضابطه و بصورت رابطه ای ایل و تبار خود را در دانشگاه بعنوان مدرس بکار می گرفتند از جمله اقداماتی است که از آن اطلاع داریم .خوشبختانه امروز با تدبیر سرپرست دانشگاه پیام نور فضا برای جولان افراد معلوم الحال کاملا بسته شده است و به همین خاطر به نشر اکاذیب و نوشته های موهن و غرض ورزانه روی آوردند که هر خواننده ای از سیاق نوشته منتشر شده در سایت مذکور آن را تشخیص می دهد.

تالیف ۲۰ جلد کتاب که منابع درسی و آزمونی دوره های دکترا و ارشد در کشور است و چاپ پیش از ۷۰ مقاله علمی و پژوهشی در نشریات معتبر ISI و حضور در بیش از صد کنگره ملی و بین المللی و اجرای پنج طرح پژوهشی ملی و ۳۰ پزوهش دانشگاهی  توسط دکتر محرم زاده خود پاسخی گویا بر ادعاهای کذب می باشد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
35 دیدگاه
صفحه بندی دیدگاه ها 1 2 3
 • ممد علی
  سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ در ۰۹:۵۴
  2
  0

  ممنون از سایت خوبتان . کاش برای روشن شدن هویت اون فردی که به سایت محلی م.. متن داده می نویشتید که این فردغ- ص کارپرداز دانشگاه پیام نور است و به دنبال رییس شدن که ناکام ماند .
 • مصطفی رضایی
  دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ در ۲۰:۵۰
  3
  0

  با سلام . کاش در این نوشته مشخص میکردید که بالاخره این حرف غ – ص کیست ؟ هویتش معلوم نیست که اصلا از کدام شهر استان اردبیل است ؟/منه مخاطب از کجا بدانم که غ- ص کی است؟؟؟؟ لااقل متن مینویسی وراوی یک جوری بنویس همه بفهمند نه با رمز و رموز که همه گیج شوند .
 • دانشجویان گرمی
  دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ در ۱۰:۰۱
  3
  1

  ما دانشجویان و گارکندان خواستار اخراج غ- ص از دانشگاه هستیم . دانشگاه انگوت با وجود این فرد پیشرفت نمی کند البته با آمدن ریاست جدید پیام نور اردبیل ، این فرد خودش را جمع کرده و تشکر می کنیم از محرم زاده .

دیدگاه شما درباره این خبر