صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ | ۱:۲۹ ب.ظ
0
به بهانه صدور بیانیه روابط عمومی استانداری

چرائی تعجیل و شتاب‌‌زدگی در استقبال از استعفا

بیانیه عجیب و شتاب‌آلود روابط عمومی استانداری اردبیل به استعفای تائید نشده دو عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات جای تأمل دارد.

وراوی :

وراوی: در حالی روابط عمومی استانداری اردبیل عصر روز دوشنبه در مورد استعفای دو تن از اعضای هئیت مدیره خانه مطبوعات استان بیانیه عجیبی صادر کرد که هنوز مراحل قانونی طرح آن در هئیت مدیره خانه مطبوعات طی نشده و وضعیت و نتیجه آن نامشخص است.

این استعفاها از سوی برخی از رسانه‌ها بازتاب داشته که سخنگوی خانه مطبوعات روز گذشته در گفت‌و گو با خبرنگار فارس به صراحت اعلام کرد تاکنون هیچ استعفایی از سوی اعضای خانه مطبوعات به هیئت مدیره خانه مطبوعات واصل نشده و خانه مطبوعات بدون توجه به شایعات به وظیفه قانونی خود عمل می‌کند.

 اساسا” این سئوال در ذهن اهالی رسانه استان شکل گرفته که واقعا چه فرآیند و یا کسانی پشت پرده‌ این مسئله وجود دارد که علیرغم اعلام چند باره رسانه‌ای استاندار مبنی بر قصد عدم مداخله و ورود استانداری در مسائل صنفی اکنون بسیار شتابزده و قبل از اینکه استعفای ادعائی در هئیت مدیره طرح شود و نتیجه آن مشخص شود مبادرت به انتشار بیانیه و تشکر از این اقدام نموده است.

این اقدام به قدری غیرمنتظره بوده که تنظیم کنندگان بیانیه استعفای دو نفر از هفت عضو اصلی را با عنوان استعفای گروهی خطاب نموده‌اند «انتخابات خانه مطبوعات استان که سال گذشته با رعایت الزامات قانونی برگزار و منجر به انتخاب شدن تعدادی از کاندیداها شد،…….بدینوسیله ضمن قدردانی از زحمات تمامی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران استان و با احترام به جایگاه قانونی خانه‌مطبوعات اعلام می‌دارد استعفای گروهی موصوف به استحضار مقام عالی استان رسید و ایشان ضمن تشکر از حسن نیت استعفا‌دهندگان در صیانت از هم دلی و هم‌زبانی….. .»

این اظهارات عجیب در حالی مطرح می‌شود که انتظار می‌رفت شخص استاندار اردبیل به منظور ارج نهادن به تلاش صادقانه و بدون چشم‌داشت یکساله اهالی نجیب رسانه با حضور در مراسم باشکوه روز خبرنگار که به همت خانه مطبوعات برگزار شده بود به تعمیق قانون و تمکین بر قانون‌مداری صحه گذاشته و بر غنا و کیفیت این جشن که در راستای تکریم از زحمات این قشر فرهیخته برپا بود می‌افزود؛ در صورتی که در این مراسم نه استاندار اردبیل و نه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان که خود متولی مطبوعات و اصحاب رسانه است، حاضر نبودند.

عدم حضور استاندارد در مراسم روز خبرنگار همچنین شایعات قبلی مطرح شده بر علیه وی در خصوص عدم باور و نداشتن نظر مثبت استاندار به خبرنگاران را که در چندین جلسه رسمی و مصاحبه‌های خود به نوعی با طرح انتقادات تند و تیز و شدید از عملکرد رسانه‌ها اعلام نموده بود را تقویت کرد.

امید است تمامی اصحاب فهیم و فرهیخته اصحاب رسانه به دور از هرگونه مسائل گروهی و سیاسی و صرفا” با دید باز صنفی در تحکیم مشترکات و حفظ وحدت و همدلی به ویژه در این زمان خاص که رسانه‌ها و خاصه رسانه‌های استان مورد هجمه‌های ناعادلانه قرار دارند کوشا و ساعی باشند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر