صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۴:۲۸ ب.ظ
0
مدیر کل آموزش و پرورش اردبیل در گفتگو با مهر؛

دریافت اجباری کمک نقدی در مدارس اردبیل تخلف است

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: دریافت اجباری کمک نقدی در مدارس این استان تخلف است و با مدیر خاطی برخورد می شود

وراوی :

وراوی: صابر سپهری با بیان اینکه کمک هزینه نقدی که از سوی مدارس دریافت می شود کاملا اختیاری است، متذکر شد: در صورتی که مدرسه ای کمک نقدی را به اجبار مطالبه کند با فرد خاطی برخورد می شود.

وی افزود: کمک نقدی با هدف پیشبرد برنامه های آموزشی مدارس اخذ می شود و به دلیل محدودیت های اعتباری مدارس اخذ آن از سوی مدیران به شرط اینکه کاملا داوطلبانه انجام شود، اجازه داده شده است.

به گفته مدیر کل آموزش و پرورش استان تمامی پولی که از والدین دریافت می شود برای امورات آموزشی مدرسه هزینه خواهد شد و والدین در پرداخت آن کاملا مختار اند.

سپهری متذکر شد: در صورتی که گزارشی در راستای دریافت اجباری پول به دست ما برسد اداه ارزیابی و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش استان نسبت به رسیدگی به این تخلف اقدام کرده و ما مدیر خاطی برخورد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در سبد خانوار معمولا حوزه آموزش کودکان مورد بی توجهی است، از والدین خواستار حمایت مدارس با هدف ارائه خدمات آموزشی بهتر شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در خصوص مدارس پولی و برنامه ها برای افزایش آن تصریح کرد: مدارس پولی از جمله شاهد، غیر انتفاعی و هیئت امنایی با این هدف پول دریافت می کنند که والدین و مدرسه در انتخاب معلم و کیفیت آموزش نقش داشته باشند.

سپهری بیان داشت: در سال تحصیلی جدید مجوز هیچ مدرسه هیئت امنایی صادر نشده است و تعداد این مدارس در خود اردبیل اندک بوده و فعالیت آن ها صرفا با هدف اختیار دادن به والدین در برنامه ریزی های آموزشی مدارس است.

وی در عین حال تاکید کرد: در صورتی که والدین نسبت به دریافت وجه نقد به نام کمک مدرسه به صورت اجباری اعتراض داشته باشند می توانند اعتراض خود را به شماره ۰۴۵۳۳۵۲۱۴۶۰ اداره ارزیابی و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش تماس بگیرند.

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر