صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۳ ب.ظ
1

طی برگزاری جلسه تودیع و معارفه ریاست اداره منابع طبیعی شهرستان مشگین شهر، آقای اسمعیل اوغلی رییس سابق به علت بازنشستگی تودیع و آقای گل محمدی به عنوان رییس جدید منصوب شدند.

وراوی :

وراوی: طی جلسه ای، ریاست قبلی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مشگین شهر آقای اسمعیل اوغلی تودیع شد و آقای گل محمدی به جای ایشان منصوب شدند.
در این جلسه که با حضور مدیر کل منابع و آبخیزداری استان به همراه معاونین آن اداره و همچنین مدیر کل امور مالی سازمان جنگلها و مراتع کشور در اداره منابع طبیعی مشگین شهر برگزار شد، کارمندان اداره، اصحاب رسانه، روستاییان و حتی عشایر منطقه مشگین نیز شرکت داشتند که منجر به ازدحام در سالن برگزاری مراسم شده بود.

در ابتدا آقای اسمعیل اوغلی رییس سابق اداره منابع طبیعی مشگین شهر به تبیین وضعیت منابع طبیعی شهرستان پرداخته و گزارش مختصری از دوران فعالیت خود ارائه کردند. ایشان کشت مراتع میان بندی کشور را در برهه ای از زمان عامل مشکلات زیست محیطی عنوان کرد.

همچنین اسمعیل اوغلی به کشت ۲۲ هکتار جنگل در مجاورت سد سبلان اشاره کرد و گفت: ۱۹۸ هکتار جنگل در پاشابیلی و کرگشمه مورد توسعه جنگلی قرار گرفته است. وی به جذب ۵۲ درصد از بودجه استان مربوط به ماده واحده در سال ۹۳ برای مشگین شهر را خاطر نشان کرد و گفت: در بحث ممیزی مراتع نیز در استان رتبه اول را کسب کرده ایم.

اسمعیل اوغلی یکی از مشکلات عام اداره منابع طبیعی را نبود سند عنوان کرد و گفت به دلیل عدم توانایی در پرداخت حق کارکنان اداره ثبت توفیق چندانی در صدور سند مالکیت حاصل نشده است.

در پایان وی ضمن طلب حلیت از اهالی و همکاران توصیه نمود کارکنان اداره منابع طبیعی مشگین شهر متحد باشند و مشکلات درون سازمان خود را بین خود حل کنند و از درز این مشکلات به بیرون و اداره کل خودداری نمایند. وی رخنه مشکلات درون اداره به خارج از اداره را عامل دامن زدن مشکلات از جانب استان خواند.

در ادامه فرماندار مشگین شهر منابع طبیعی را سرمایه ای عنوان کرد که به نسل ما به ارث رسیده است و ما نسبت به آن مسئول هستیم. امامی ضمن اشاره به طبیعت غنی و متنوع مشگین شهر، حفظ منابع طبیعی شهرستان را بستری برای توسعه پایدار خواند.

در ادامه آقای هدایت مدیرکل منابع طبیعی استان به ایراد سخنانی پرداختند. ایشان سخنرانی خود را به زبان فارسی پی گرفتند. این در حالی بود که تعداد زیادی از عشایر و روستاییان مسن که تسلط کاملی بر زیان فارسی نداشتند در جلسه حاضر بودند. ایشان ضمن اشاره به سخنان رهبری در ۱۳ اسفند ۹۳ گفتند: “منابع طبیعی صرف ما، منابع طبیعی چی ها نیست”.

همچنین ایشان به اکوتوریسم اشاره کردند و مشگین شهر را به عنوان پتانسل های مطرح در استان و ایران معرفی کردند.

وی در ادامه به مشکلات اداره منابع طبیعی استان از جمله کمبود منابع انسانی و منابع مالی اشاره کرد و از اسمعیل اوغلی بخاطر فعالیت با وجود کمبودها تشکر کرد. وی اسمعلی اوغلی را از نیروهای زبده، متخصص و با شهامت خواند و از به سر رسیدن دوران خدمت آقای اسمعیل اوغلی اظهار تاسف کرد.

در پایان سخنرانی، مهندس گل محمدی رییس جدید اداره منابع طبیعی مشگین شهر که کادر اداره منابع طبیعی آذربایجان شرقی بوده است از بازگشت خود بعد از ۲۶ ساله به مشگین شهر ابراز خرسندی کرد. وی تاکید کرد که حفظ، احیا و توسعه منابع طبیعی رکن اول فعالیت اداره منابع طبیعی خواهد بود و بعد از آن تکریم ارباب رجوع را در اولویت بعدی دانست.

در پایان مراسم اعضای شورای شهر لاهرود با اهدای هدیه از رییس سابق منابع طبیعی مشگین شهر تقدیر کردند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
  • پارس آبادی
    جمعه ۲ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۰:۵۸
    0
    0

    عده ای افراد سودجو ومنفعت طلب به ریاست قبلی رخنه کرده وموجب تخریب بی رویه مرتع و وایجاد مشکل برای اصل دامدار میشدند انشااله که در پست مدیریتی آقای گل محمدی تکرار نشود انشاله که موفق باشند

دیدگاه شما درباره این خبر